HABERLER

Eğitim

Taytanlı öğrenciler hem gezdiler hem öğrendiler

     Taytan Şehit Özgür Yatakdare İlkokulu öğrencileri öğretmenleri ile birlikte Sasalı Doğal Yaşam Parkı, İnciraltı Gemi Müzesi ve Balçova Teleferik Tesislerinde eğlenerek öğrendiler.

 


     Kentsel yaşam sürecinde toplumun doğaya olan özlemini gidermek doğal ve korunaklı ortamlar yaratmak, çevre bilincine ve tehlike altında olan ekolojik değerlere vurgu yapan İzmir Sasalı Hayvanat Bahçesini Taytan Şehit Özgür Yatakdere İlkokulu öğrencileri öğretmenleriyle beraber gezdi.  Hayat Bilgisi dersi, Canlıların Barınakları ile ilgili olarak, ilkokul öğrencileri İzmir Sasalı Hayvanat Bahçesini gezerek hayvanları daha yakından tanıma imkânına sahip oldular. Sasalı Doğal Yaşam Parkına yapılan gezide en ilginç ve beğenilen bölüm ise tropik alan oldu. Çeşitli sürüngen ve tropik bitkilerle zenginleştirilen alan ilkokul öğrencilerin dikkatini çekti.
     İlk olarak İzmir Sasalı Hayvanat Bahçesini gezdikten sonra vapur ile Balçova’ya geçerek öğle yemeklerini yediler. Daha sonra da İnciraltı TSK Gemi Müzesini gezerek tarihimiz hakkında bilgiler edindiler. Son olarak da Balçova Teleferik tesislerini gezerek teleferik gondollarına bindikten sonra  tatlı bir yorgunlukla evlerine döndüler.

 


    Okul Müdürü Mehmet Yücel Ersoy,  “Bu tür sosyal etkinlikler öğrencilerimizin ilgi ve algılarını geliştirmekte, yaşam tecrübeleri kazandırmaktadır. Bu faaliyeti organize eden Gezi Kulübü Öğretmenleri, Şefika Karakuş ve Fikret Uslu öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.  

 

Salihli'nin ilk diplomalı bayan emlakçısı
Geleceğin efeleri Salihli'de yetişiyor
Boyatmaya gittiği saçları kuaförde elinde kaldı
Organik Pazar ilgi görüyor
Trafik kazası: 5 yaralı

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Boyatmaya gittiği saçları kuaförde elinde kaldı

Güncel

Salihlili ünlü jokey toprağa verildi

Güncel

Salihli'nin dev projesinde son rötuşlar yapılıyor

Güncel

Salihlili ünlü jokey hayatını kaybetti

Güncel

Apartmanın çatı katı alev alev yandı

Güncel

Trafik kazası: 5 yaralı

Güncel

Adala'da şeftali şenliği başladı

Güncel

Kurutulmuş domatesler dünya pazarında

Güncel

Organik Pazar ilgi görüyor

Güncel

SAHOYDER'in Zeybek Gösterisi İzmirlilerden Büyük Beğeni Aldı

Güncel

Salihli cazibe merkezi haline gelecek

Güncel

ÜZÜMDE REKOLTE TAHMİN ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI