detay logo

HABERLER

Akşener: İYİ Parti'yi seçime sokmamak gibi bir planı yırtar atarız
Otomobil ile traktör çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı
Salihli'de ülke tanıtım şenliği
Minik ressamlardan 23 Nisan sergisi
İlk kez at panayırı düzenleniyor
Güncel

9. Tarım Ve İnsan Fotoğraf Sergisi Salihli’de açıldı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 9.’su düzenlenen “Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflar, Salihli’de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Tarım ve toprağın önemi ile ilgili duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla her yıl düzenlenen ulusal yarışmada dereceye giren eserlerden oluşan sergi Salihli Kent Müzesinde açıldı.

 

 

Salihli Kent Müzesinde gerçekleşen 9. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Sergisinin açılışına Salihli Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya, Salihli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, İlçe Müftüsü Adem Karakelebek, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 9. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Sergisinde dereceye giren fotoğraflar, protokol üyeleri tarafından kesilen kurdelenin ardından, vatandaşların beğenisine sunuldu. Daha sonra protokol üyeleri sergiyi gezerek fotoğrafları tek tek inceledi. Ayrıca yarışmaya 9 yılda toplam 4 bin 850 kişinin 21 bin 223 eserle katıldığı 150 eser ödül alırken 156 eserin sergilenerek katalogda yerini aldığı bildirildi.

 

 

Açılışta konuşan Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya; “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla 2009 yılından bu yana düzenlenen, Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girerek sergilenmeye değer bulunan eserlerin yer aldığı fotoğraflar 81 ilimizde, İl müdürlüklerince uygun bulunan mekanlarda sergilenmek suretiyle kitlelerle buluşturulmaktadır. Bu tür sergileri tarımın kırsaldan çıkarılarak, şehrin gündemine taşınması bakımından dikkate değer buluyor ve önemsiyoruz. Türkiye’nin birçok yöresinde çekilmiş bu karelerde, herkesin kendinden bir şeyler bulabileceğini düşünüyorum” dedi.

 

 

Belediye başkan yardımcısı Mahmut Karaoğlu ise; “Belediyemize ait Kent Müzesinde böyle güzel bir etkinliğe ev sahipliği yapmak olduğumuzdan dolayı mutluluğumu belirterek bu serginin açılışında emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasında toprağın ve tarımın önemine vurgu yapan Salihli Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu; “Bir tarım kenti olan Salihli’de böyle bir serginin açılmış olması bizleri memnun etti. Bizim tabiatımızda topraktan bir parça var. O yüzden biz topraktan ayrılmayan bir parçayız. İnşallah bu sergi faydalı bir amaca hizmet eder, insanlar burayı ziyaret eder ve toprağın tarımın önemini daha iyi anlarlar diye düşünüyorum. İnşallah gelecek ” şeklinde konuştu.

Tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair fotoğraflarla ülkemiz tarım kültürünün en iyi şekilde yansıtıldığı "Tarım ve İnsan" sergisi 22 Nisan Pazar gününe kadar Salihli Kent Müzesinde açık olacak.

 

 

 

 

 

 

 

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Hurdacıdan aldığı 3 bin pet şişeyle sera yaptı

Güncel

Liseli Süleyman, av tüfeğiyle intihar etti

Güncel

Salihli'de işsiz vatandaş, yolda bulduğu 3 bin 300 lirayı sahibine ulaştırdı

Güncel

Salihli erken seçime hazır

Güncel

Fuhuş operasyonu: 3 gözaltı

Güncel

AKP - FETÖ İTTİFAKI YENİDEN Mİ KURULUYOR?

Güncel

Manisa kirazı pazardaki yerini aldı

Güncel

Zeytin üreticilerine ilaçlama önerisi

Siyaset

Bahçeli'nin Manisa'da katılacağı toplu açılış törenleri ertelendi

Güncel

Ağaç gövdesinde sarmaşık gül yetiştirdi

Güncel

Asma yaprağı birçok ailenin geçim kapısı oldu

Eğitim

Yabancı öğrenciler Salihli'ye geldi