detay logo

HABERLER

Kocatürk Koleji'nde 18 Mart Çanakkale zaferi anısına etkinlik düzenlendi
PKK propagandasına tutuklamalar sürüyor
“120” isimli film gösterimi beğeni toplandı
Emekli hemşire intihar etti, köpeği yanından ayrılmadı
Orman Genel Müdürlüğü Silvikültür uygulamaları eğitim semineri Salihli'de düzenlendi
Güncel

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BENDEN ZORLA BAĞIŞ ALDI

Manisa'da iş adamı Fazıl Sağıroğlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin kuruma iş yapan firma ve müteahhitlerden Büyükşehir Belediyespor için zorla bağış topladığını iddia etti.

Manisa Süreç gazetesi haberine göre Manisa'da iş adamı Fazıl Sağıroğlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin kuruma iş yapan firma ve müteahhitlerden Büyükşehir Belediyespor için zorla bağış topladığını iddia etti. Kendisinin de bu konuda mağdur edildiğini savunan Sağıroğlu iddiasında, "Bağış yapmayı kabul etmediğim için, hak ettiğim 72 bin TL paramı yatırmadılar. 'Bağış yap, paranı veririz' dediler. Paramı vermedikleri için zorla bağış yaptım. Hakkımı helal etmiyorum" dedi.

 

 

Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nde demir doğrama atölyesi bulunan iş adamı Fazıl Sağıroğlu’nun Manisa Büyükşehir Belediyesi ile ilgili ortaya attığı iddialar kafaları karıştırdı. Eski garajın sökülmesi için doğrudan temin ile Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin işini aldığını ifade eden Sağıroğlu, işi bitirdikten sonra hak ettiği parayı istediğinde, kendisine verilen cevapla şok yaşadığını söyledi.

 

BAĞIŞ YOKSA PARA DA YOK


İşi tamamladıktan sonra anlaştıkları bedel olan 72 bin TL’yi talep ettiğini ifade eden Sağıroğlu, aldığı cevabı şu iddiayla açıkladı. “Ancak alacağımıza karşılık benden Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği’ne, 4 bin TL bağış yapmam istendi. Bende bu bağışı yapmak istemediğimi, hak ettiğim paranın verilmesini talep ettim. Ancak bağışı yapmazsam, paramın ödenmeyeceğini söylediler.”

 

BORÇ ALIP BAĞIŞ YAPTIM


Bağış istendiği dönemde düğün yapacağını ve harcamalar nedeniyle maddi anlamda zorlandığını dile getiren Sağıroğlu, “Hesabımda para olmadığı için benden zorla istenen bağışı yapamamıştım. Daha sonra bir yakınımdan 4 bin TL borç alarak Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği’ne bağış yaptım. Bağışı yaptığım gün hesabıma paramı yatırdılar. Elimde makbuzları var” diye konuştu.

 

FİRMALAR İŞ YAPMAKTAN KAÇIYOR

 

Bu şekilde çok sayıda firma ve müteahhidin mağdur edildiğini iddia eden Sağıroğlu, “İş yapan firma ve müteahhitlerden zorla bağış istendiği için, çok sayıda arkadaşımız Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne iş yapmaktan kaçıyor. İstenen bağışlar yüksek meblağlar. Halen içeride alacağım 3 bin TL var. Bunun için bile yüzde 10 bağış istiyorlar. Bende yatırmadığım için bu paramı da alamadım” dedi.

 

BAĞIŞ YAPMAYANA İNŞAAT RUHSATI VERMİYORLAR


Manisa’da konut yapan müteahhitlerin de aynı dertten yakındığını ancak çekindikleri için konuşmadıklarını belirten Sağıroğlu, iddiasında şu ifadelere yer verdi. “Belediye içerisinde bulunan daire başkanlıklarının çoğunda, işler bu şekilde yürüyor. Müteahhit binayı bitiriyor. Ruhsat talep ettiğinde direkt olarak, Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği’ne bağış isteniyor. İnsanlarda mecbur kaldığı için bağış yapmak zorunda kalıyor.”

 

 

 

 

 

SOSYAL MEDYA’DAN DA TEPKİ GÖSTERMİŞ


İş adamı Fazıl Sağıroğlu, yaşadığı bu olayı kendi sosyal medya hesapları üzerinde de gündeme getirdi. Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği’ne yaptığı bağış makbuzunu sosyal paylaşım sitesi Facebook’ ta paylaşan Sağıroğlu, “Siz rüşvetin, hırsızlığın resmi yolunu gördünüz mü?” diyerek tepki gösterdi.

 

NE KADAR BAĞIŞ TOPLANDI? AÇIKLANMALI

 

Ortaya atılan bu iddialar üzerine, Süreç Gazetesi kamuoyuna adına Büyükşehir Belediyesi’ne soruyor.
– Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği’ne, bugüne kadar kaç para bağış yapıldı?
– Bu bağışlar hangi iş adamları, şahıslar ve firmalar tarafından yapıldı?
– Bu bağışlar; nerelere, ne kadar ve hangi şekilde harcandı?

 

Kaynak: Manisa Süreç Haber

İlgili Haber Link: http://www.surechaber.com/gundem/buyuksehir-den-buyuk-harac-h15974.html

 

 

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Emekli hemşire intihar etti, köpeği yanından ayrılmadı

Güncel

İstanbul'da aranan FETÖ zanlısı Kula'da yakalandı

Güncel

İlçelerin Çevreci Araçları Teslim Edildi

Siyaset

Salihli AK Parti İlçe Kadın Kolları'nda Temayül heyecanı

Güncel

Salihli'de ustalara ve öğrencilere doğalgaz semineri yapıldı

Eğitim

Salihli'de Meslek Liseleri Aileler ile Buluşuyor

Eğitim

Minik öğrenciler Salihli'de şehit mezarlarını ziyaret ettiler

Güncel

Kaybolan inekler akaryakıt istasyonuna girdi

Spor

Salihli Belediyespor 3'te 3 peşinde

Güncel

PKK propagandasına tutuklamalar sürüyor

Eğitim

Salihli Türkbirliği Anadolu Lisesi “Beslenme dostu okul” ünvanını aldı

Güncel

SALİHLİ'DE ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ İÇİN DANS GÖSTERİSİ DÜZENLENDİ