detay logo

HABERLER

Soma davasının 22. duruşması ertelendi
Hobi olarak başladı, kazanç kapısı oldu
Define avcıları suçüstü yakalandı
Seçim günü çay bahçesi açma talebine YSK'dan red
4 bacaklı civciv şaşırttı
Güncel

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BENDEN ZORLA BAĞIŞ ALDI

Manisa'da iş adamı Fazıl Sağıroğlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin kuruma iş yapan firma ve müteahhitlerden Büyükşehir Belediyespor için zorla bağış topladığını iddia etti.

Manisa Süreç gazetesi haberine göre Manisa'da iş adamı Fazıl Sağıroğlu, Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin kuruma iş yapan firma ve müteahhitlerden Büyükşehir Belediyespor için zorla bağış topladığını iddia etti. Kendisinin de bu konuda mağdur edildiğini savunan Sağıroğlu iddiasında, "Bağış yapmayı kabul etmediğim için, hak ettiğim 72 bin TL paramı yatırmadılar. 'Bağış yap, paranı veririz' dediler. Paramı vermedikleri için zorla bağış yaptım. Hakkımı helal etmiyorum" dedi.

 

 

Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nde demir doğrama atölyesi bulunan iş adamı Fazıl Sağıroğlu’nun Manisa Büyükşehir Belediyesi ile ilgili ortaya attığı iddialar kafaları karıştırdı. Eski garajın sökülmesi için doğrudan temin ile Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin işini aldığını ifade eden Sağıroğlu, işi bitirdikten sonra hak ettiği parayı istediğinde, kendisine verilen cevapla şok yaşadığını söyledi.

 

BAĞIŞ YOKSA PARA DA YOK


İşi tamamladıktan sonra anlaştıkları bedel olan 72 bin TL’yi talep ettiğini ifade eden Sağıroğlu, aldığı cevabı şu iddiayla açıkladı. “Ancak alacağımıza karşılık benden Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği’ne, 4 bin TL bağış yapmam istendi. Bende bu bağışı yapmak istemediğimi, hak ettiğim paranın verilmesini talep ettim. Ancak bağışı yapmazsam, paramın ödenmeyeceğini söylediler.”

 

BORÇ ALIP BAĞIŞ YAPTIM


Bağış istendiği dönemde düğün yapacağını ve harcamalar nedeniyle maddi anlamda zorlandığını dile getiren Sağıroğlu, “Hesabımda para olmadığı için benden zorla istenen bağışı yapamamıştım. Daha sonra bir yakınımdan 4 bin TL borç alarak Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği’ne bağış yaptım. Bağışı yaptığım gün hesabıma paramı yatırdılar. Elimde makbuzları var” diye konuştu.

 

FİRMALAR İŞ YAPMAKTAN KAÇIYOR

 

Bu şekilde çok sayıda firma ve müteahhidin mağdur edildiğini iddia eden Sağıroğlu, “İş yapan firma ve müteahhitlerden zorla bağış istendiği için, çok sayıda arkadaşımız Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne iş yapmaktan kaçıyor. İstenen bağışlar yüksek meblağlar. Halen içeride alacağım 3 bin TL var. Bunun için bile yüzde 10 bağış istiyorlar. Bende yatırmadığım için bu paramı da alamadım” dedi.

 

BAĞIŞ YAPMAYANA İNŞAAT RUHSATI VERMİYORLAR


Manisa’da konut yapan müteahhitlerin de aynı dertten yakındığını ancak çekindikleri için konuşmadıklarını belirten Sağıroğlu, iddiasında şu ifadelere yer verdi. “Belediye içerisinde bulunan daire başkanlıklarının çoğunda, işler bu şekilde yürüyor. Müteahhit binayı bitiriyor. Ruhsat talep ettiğinde direkt olarak, Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği’ne bağış isteniyor. İnsanlarda mecbur kaldığı için bağış yapmak zorunda kalıyor.”

 

 

 

 

 

SOSYAL MEDYA’DAN DA TEPKİ GÖSTERMİŞ


İş adamı Fazıl Sağıroğlu, yaşadığı bu olayı kendi sosyal medya hesapları üzerinde de gündeme getirdi. Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği’ne yaptığı bağış makbuzunu sosyal paylaşım sitesi Facebook’ ta paylaşan Sağıroğlu, “Siz rüşvetin, hırsızlığın resmi yolunu gördünüz mü?” diyerek tepki gösterdi.

 

NE KADAR BAĞIŞ TOPLANDI? AÇIKLANMALI

 

Ortaya atılan bu iddialar üzerine, Süreç Gazetesi kamuoyuna adına Büyükşehir Belediyesi’ne soruyor.
– Manisa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği’ne, bugüne kadar kaç para bağış yapıldı?
– Bu bağışlar hangi iş adamları, şahıslar ve firmalar tarafından yapıldı?
– Bu bağışlar; nerelere, ne kadar ve hangi şekilde harcandı?

 

Kaynak: Manisa Süreç Haber

İlgili Haber Link: http://www.surechaber.com/gundem/buyuksehir-den-buyuk-harac-h15974.html

 

 

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Baba yüreği acı habere dayanamadı

Güncel

Salihli'de yaralar sarılıyor

Güncel

Manisa bölgesi için kuvvetli yağış uyarısı

Güncel

Minik Rüzgar'dan acı haber geldi

Güncel

Çay fiyatını müşterinin 'nezaketi' belirliyor

Spor

Salihlili yıldız Kemalpaşa'ya imzayı attı

Güncel

Define avcıları suçüstü yakalandı

Güncel

Salihli İYİ Parti'de istifa şoku

Güncel

MANİSA AFET BÖLGESİ İLAN EDİLEREK, ÇİFTÇİ BORÇLARI ERTELENMELİ

Güncel

Minik Rüzgar son yolculuğuna uğurlandı

Güncel

Bayramda trafik kazalarının bilançosu ağır oldu: 61 ölü, 579 yaralı

Güncel

Minik Rüzgar'ın tutunduğu demir korkuluk ve terliği bulundu