detay logo

HABERLER

Soma davasının 22. duruşması ertelendi
Hobi olarak başladı, kazanç kapısı oldu
Define avcıları suçüstü yakalandı
Seçim günü çay bahçesi açma talebine YSK'dan red
4 bacaklı civciv şaşırttı
Güncel

OKUYORUM PARLIYORUM

Manisa Salihli Ova Küme Evleri İlkokulu öğrencileri “Okumak Yaşamaktır” projesi kapsamında “Okuyorum Parlıyorum” sloganıyla kitap okuma etkinliği düzenledi.

Kuruculuğunu Fransa’ nın Saint Denis kentindeki Jean Baptiste Bossard Okulu nile Rize Çayeli İshakoğlu İlkokulu’nun yaptığı Ulusal ve Uluslar arası “Okumak Yaşamaktır” projesinde, Türkiye’den 81 il ve 16 Avrupa ülkesinden okullar yer alıyor. Projede Manısa’yı temsil eden Salihli ilçesindeki Ova Küme Evleri İlkokulu öğrencileri de ilçenin çeşitli tarihi ve turistik mekanlarında okuma etkinliği gerçekleştirdi.Proje il temsilcisi Ova Küme Evleri İlkokulu öğretmeni Berrak Kocaman projenin 6-12 yaş grubunu kapsadığını, her il ve ülkedeki okulların oluşturdukları sloganla tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerin bulunduğu mekanlarda kitap okuma etkinliği yaptığını anlattı. Kocaman, projenin amacının kitap okuma bilincini çocuklara aşılamak, kitap okumaya her kesimin dikkatini çekmek, her okulun kendi bölgesini tanıtarak dünyaya mesaj vermek olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

“Manisa Salihli Ova Küme Evleri İlkokulu sloganını “okuyorum parlıyorum” olarak belirlemiştir. Çekimlerini ve kitap okuma etkinliğini Sardes Antik Kenti, Kurşunlu Şelaleri, Artemis Tapınağı, Tarihi Tren Garı, Anadolu Çınarı ve Kız Köprüsü’de gerçekleştirdik. Bu proje kapsamında Manisa ilimiz ve Salihli ilçemiz, doğal, kültürel, tarihi mekanları 28 Mayıs günü 81 il ve 16 ülkede eş zamanlı yapılacak olan fotoğraf sergilerinde en güzel şekilde tanıtılacaktır. Bize bu süreçte desteğini sunan Özel Can Hastanesine teşekkürlerimizi sunarız.”

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Baba yüreği acı habere dayanamadı

Güncel

Salihli'de yaralar sarılıyor

Güncel

Manisa bölgesi için kuvvetli yağış uyarısı

Güncel

Minik Rüzgar'dan acı haber geldi

Güncel

Çay fiyatını müşterinin 'nezaketi' belirliyor

Spor

Salihlili yıldız Kemalpaşa'ya imzayı attı

Güncel

Define avcıları suçüstü yakalandı

Güncel

Salihli İYİ Parti'de istifa şoku

Güncel

MANİSA AFET BÖLGESİ İLAN EDİLEREK, ÇİFTÇİ BORÇLARI ERTELENMELİ

Güncel

Minik Rüzgar son yolculuğuna uğurlandı

Güncel

Bayramda trafik kazalarının bilançosu ağır oldu: 61 ölü, 579 yaralı

Güncel

Minik Rüzgar'ın tutunduğu demir korkuluk ve terliği bulundu