detay logo

HABERLER

Soma davasının 22. duruşması ertelendi
Hobi olarak başladı, kazanç kapısı oldu
Define avcıları suçüstü yakalandı
Seçim günü çay bahçesi açma talebine YSK'dan red
4 bacaklı civciv şaşırttı
Güncel

Perşembe Pazarının yeni yeri salı günü belli olacak

    Manisa’da 2 aydır tartışma konusu olan Perşembe Pazarı’yla ilgili son durumu açıklayan Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, yeni yerin salı günü netleşeceğini söyledi. 
    Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, yaklaşık 8 haftadır kurulamayan Perşembe Pazarı ile ilgili  yapılan son görüşmeleri ve yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Ulaşım Koordinasyon Merkezine (UKOME) 3 yer önerisinde bulunulduğunu ifade eden Şener, “Pazaryeri konusunda görüşmelerimiz yeri geldi tıkandı, yeri geldi iptal oldu, yeri geldi yeni yerler gösterildi. Bunların üzerinde yapılan çalışmalarda UKOME en son geçen hafta toplandı. Toplantıda bir alt komisyon oluşturuldu. Bu alt komisyonun 3-5 gün içerisinde yeni bir araştırma, yeni bir çalışma içerisinde kamuoyu yoklaması yapılarak, trafiği aksatıp aksatmayacağıyla ilgili bir çalışma içerisine girdiler. Alt komisyondan üst komisyona gidip karar vereceğini, Salı günü de UKOME’nin toplanıp yeri bir karar aşamasında olduğunu öğrendik. İnşallah bu karar pazarcı esnafımızın lehine olur” dedi. 
   Perşembe Pazarının Manisa’nın en eski pazarlardan biri olduğunu kaydeden Şener, 8 haftadır açılmadığını bundan dolayı hem vatandaşların hem de pazarcı esnafının mağdur olduğunu da sözlerine ekledi. 
Pazarcı esnafı olarak 3 fark yer talep ettiklerini yineleyen Şener, “Pazarcı esnafımız 2 aydır sıkıntı yaşıyor. Salı günü yapılacak toplantı sonrası Perşembe Pazarının yeni yeri netlik kazanacak. Daha önce 3 yer talep ettiğimizi söylemiştik. Bunlar, Murat Caddesi, İmam Hatip Lisesi’nden Köprülü Kavşağa giden yol ve Avni Gemicioğlu Caddesi. Komisyonun nihai karar vermesini bekliyoruz. Özellikle Avni Gemicioğlu Caddesi üzerinde duruluyor. Güzel bir sonuç çıkacağına kalben inanıyorum. İnşallah pazarcı esnafımıza ve vatandaşlarımıza güzel haberler veririz” ifadelerini kullandı. 

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Baba yüreği acı habere dayanamadı

Güncel

Salihli'de yaralar sarılıyor

Güncel

Manisa bölgesi için kuvvetli yağış uyarısı

Güncel

Minik Rüzgar'dan acı haber geldi

Güncel

Çay fiyatını müşterinin 'nezaketi' belirliyor

Spor

Salihlili yıldız Kemalpaşa'ya imzayı attı

Güncel

Define avcıları suçüstü yakalandı

Güncel

Salihli İYİ Parti'de istifa şoku

Güncel

MANİSA AFET BÖLGESİ İLAN EDİLEREK, ÇİFTÇİ BORÇLARI ERTELENMELİ

Güncel

Minik Rüzgar son yolculuğuna uğurlandı

Güncel

Bayramda trafik kazalarının bilançosu ağır oldu: 61 ölü, 579 yaralı

Güncel

Minik Rüzgar'ın tutunduğu demir korkuluk ve terliği bulundu