detay logo

HABERLER

Norm'a bir ödül de SGK'dan
İŞTE İYİ PARTİ'NİN MANİSA LİSTESİ
AK PARTİ'NİN MANİSA LİSTESİ BELLİ OLDU
Ramazanda beslenme önerileri
AK Parti'nin, ‘Şehrim 2023 Otobüsü' Salihli'de
Güncel

Tarıma Değer Katanlar Yarışmasında Manisa’ya İkincilik Ödülü

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen Tarıma Değer Katanlar Ödüllendiriliyor Yarışması sonuçlandı. Yarışmada Köprübaşı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde görevli Ziraat Mühendisi Fatma Akman, "Bireysel Çalışmalar Bayan Yayımcılar" kategorisinde "Toprak-Ana Buluşması" projesiyle ikincilik ödülüne layık görüldü.

Bulunduğu yörede çalışmaları sonucu farklılık oluşturan yayımcı personelin ortaya çıkarılması, bu çalışmalardan herkesin haberdar olması, yararlanması, bu çalışmaların ödüllendirilmesiyle motivasyonun artırılması, tarımsal yayımın öneminin vurgulanması amacıyla düzenlenen "Tarıma Değer Katanlar Yarışması Ödül Töreni" Bakanlığımız Merkez Kampüsü Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

14 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın da teşrifleriyle onurlandırdığı ödül töreninde, başarılı proje sahiplerine ödülleri İl Müdürlerinin eşliğinde verildi.

Türkiye çapında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlüğü personelinin çalışmalarının aday gösterildiği yarışma, "Bireysel Çalışmalar" ve "Kadın ve Erkek Yayımcılar" kategorilerinde düzenlendi.

Yarışmaya, Denizbank AŞ tarafından sağlanan finansal destek sponsorluğuyla kadın yayımcılar kategorisinde 8, erkek yayımcılar kategorisinde 16 ve projeler kategorisinde 28 olmak üzere toplam 52 aday proje veya kişi katıldı. Yarışmada 14 kategoride 16 proje ve 21 yayımcı personel ödüle layık görüldü.

"Bu tür projelerin Manisa'nın tarımsal kalkınmasında önemli bir yeri var"

Ödül töreni sonrasında ikincilik ödülüne layık görülen Ziraat Mühendisi Fatma Akman'a teşekkür eden Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili İsmail Kaya, bu tür projelerin Manisa'nın tarımsal kalkınmasında önemli bir yeri olduğunu, Manisa için faydalı olacak olan projelere ve bu projelerin içerisinde yer alan herkese İl Müdürlüğü olarak destek olacaklarını ifade etti.

"Türk tarımını iyi noktalara taşımayı amaçladık"

Köprübaşı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde görevli Ziraat Mühendisi Fatma Akman ise bu proje ile üretimin her aşamasında yer alan kadınlarımıza toplumdaki yerlerini hatırlatmayı, yaptıkları üretimi sorgulamayı, yeni teknikler öğrenmeyi, öğrendiklerini aktarmayı ve Türk tarımını iyi noktalara taşımayı amaçladıklarını söyledi.

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Salihli'de kahreden yangın: 2 kardeş yanarak can verdi

Güncel

CHP'DE MAZLUM NURLU GİTTİ YERİNE SABRİ TEMEL GELDİ

Güncel

Otomobil kamyona çarptı: 1 ölü, 3 yaralı

Güncel

Traktör devrildi: 1 Ölü, 1 Yaralı

Güncel

AK PARTİ'NİN MANİSA LİSTESİ BELLİ OLDU

Güncel

İnsanlık ölmemiş. 2 bin 500 lirayı sahibine teslim etti

Güncel

Bunu yapan insan olamaz... Köpeğin vücudundan 145 saçma çıkarıldı

Güncel

Para etmeyen erik, üreticiyi mağdur etti

Güncel

Merakla beklenen parka ilk günden ilgi yoğun oldu

Güncel

İŞTE İYİ PARTİ'NİN MANİSA LİSTESİ

Güncel

Bin 650 metrelik battı-çıktısı açılışa hazırlanıyor

Güncel

Vatandaşın 'ibadet çadırı' talebine Kızılay kayıtsız kalmadı