detay logo

HABERLER

Soma davasının 22. duruşması ertelendi
Hobi olarak başladı, kazanç kapısı oldu
Define avcıları suçüstü yakalandı
Seçim günü çay bahçesi açma talebine YSK'dan red
4 bacaklı civciv şaşırttı
Siyaset

İYİ Partili Eryılmaz’dan ekonomiye ilişkin açıklamalar

    İYİ Parti’den 3. sıra Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz, son günlerde dolar, euro ve altındaki yükseliş sonrası ülke ekonomisiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Eryılmaz, İYİ Parti’nin doğru ekonomi politikalarıyla vatandaşların mağduriyetini kısa bir süre içerisinde gidereceğini ifade etti. 
Son günlerde yaşanan kur artışıyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz, Türkiye’nin yanlış para politikalarıyla uçuruma sürüklendiğini iddia ederek, “Genel Başkanımız Meral Akşener’in ve partimizin ekonomiden sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, kurdaki bu hareketliliğin bilinçli bir şekilde yapıldığını düşündüğünü dile getirmişti. 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde ülkemizde ciddi bir terör tırmanışı yaşanmıştı. Hatta referandum döneminde, ‘evet oyu vermezseniz Türkiye’de iç savaş çıkar’ diyen kişilerin bu dönemde de AK Parti listesinde aday olduğunu görüyoruz. Türkiye yanlış para politikalarıyla adeta ekonomik bir intihara sürüklendi. Vatandaşın cebinde para yok. İftarda et yiyecek durumu yok. Ağır vergi yükleri ve akaryakıta yapılan fahiş zamlar nedeniyle araç sahiplerini araçlarını park yerlerinden çıkaramaz duruma geldi. Krediler üzerindeki ağır faiz oranları nedeniyle ev ve arsa satışları durdu, bıçak gibi kesildi. İş dünyası yurtdışında yaptığı ticari ilişkilerini durdurma noktasına geldi. Şimdi de vatandaşlar üzerinde, ‘bakın eğer bizi seçmezseniz ekonomik kriz olacak’ havasıyla korku salınmaya çalışılıyor. Ama bu sefer başaramayacaklar, oyunlarını biz cesurlar bozacağız” dedi. 

“Ekonomide şeffaf ve hesap verilebilir bir düzene geçeceğiz” 


   AK Parti iktidarında ekonominin liyakata dayalı olmayan bir şekilde işletilmeye çalışıldığını öne süren Eryılmaz, “İYİ Parti, doğru ekonomi politikalarıyla Türkiye’nin istikrarlı, kapsayıcı ve hızlı büyümesini sağlayacak. Türkiye’nin 21. yüzyılda hak edeceği konuma ulaşabilmesi için inşa edilecek olan ekonomik düzen, gelişmiş bir demokrasi ön şartı ile başarıya ulaşacak. Ekonomik sistemin akılcı, etkin ve adil bir şekilde işleyebilmesi için gereken yasal düzenlemelerin siyaset kurumuyla organik bağı olmayan ve temelde liyakata dayalı bir bürokrasi ile yürütülmesi gerekir. Biz İYİ Parti olarak ekonomik sistemin işleyişine hiçbir siyasetçiyi karıştırmayacağız. Türkiye son 10 yıldır orta gelir tuzağına düşmüş durumda. Bunun nedeni ise bilgi çağını yakalayamamamız. Biz hızla beyin göçünü önleyeceğiz, sanayi dönüşümünü tamamlayacağız ve sosyal kalkınma atılımını başlatacağız. Ekonomide şeffaf ve hesap verilebilir bir düzene geçeceğiz. Büyümenin bedeli yüksek enflasyon oranları olmamalıdır. Biz hedefimize ulaşmak için yüksek verimlilik içeren özel ve kamu yatırımlarıyla desteklenen dengeli ve sürdürülebilir bir kalkınma modeli ortaya koyacağız. Maliye politikalarımızın en önemlilerinden biri enflasyonun kalıcı olarak düşük tek haneli seviyelere indirilmesi olacaktır” dedi. 
    İYİ Parti Manisa Milletvekili adayı Hasan Eryılmaz son olarak şunları söyledi: “Bizim çocuklarımız onların  çocukları kadar zengin olmayacak. Ama ilerde çocuklarımız bizlere çağdaş, istikrarlı ekonomisiyle hızla büyüyen bir ülkede yaşadıkları için teşekkür edecek. İYİ Parti bu rant düzenini bozacak. İYİ Parti’yle birlikte artık halk kazanacak, çocuklarımız kazanacak, vatandaşlar kazanacak.” 
 

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Baba yüreği acı habere dayanamadı

Güncel

Salihli'de yaralar sarılıyor

Güncel

Manisa bölgesi için kuvvetli yağış uyarısı

Güncel

Minik Rüzgar'dan acı haber geldi

Güncel

Çay fiyatını müşterinin 'nezaketi' belirliyor

Spor

Salihlili yıldız Kemalpaşa'ya imzayı attı

Güncel

Define avcıları suçüstü yakalandı

Güncel

Salihli İYİ Parti'de istifa şoku

Güncel

MANİSA AFET BÖLGESİ İLAN EDİLEREK, ÇİFTÇİ BORÇLARI ERTELENMELİ

Güncel

Minik Rüzgar son yolculuğuna uğurlandı

Güncel

Bayramda trafik kazalarının bilançosu ağır oldu: 61 ölü, 579 yaralı

Güncel

Minik Rüzgar'ın tutunduğu demir korkuluk ve terliği bulundu