HABERLER

Eğitim

Anneler ve Çocukları “Yürek Damlaları” adlı kitapta buluştu

Salihli İsmail Bali İlkokulu 4/B sınıfı öğrencilerinin annelerine yazdığı şiirler ve annelerinin de çocuklarını anlattığı yazılardan oluşan “Yürek Damlaları” isimli kitap yayımlandı.

   İlkokul birinci sınıfa başladıkları andan itibaren şiirle tanışan öğrenciler, dört yıldır sınıflarında “Minik Şairler köşesi’nde yayınladıkları eserlerin yanı sıra dördüncü sınıfa geldiklerinde bir kitap çıkarmayı hedeflediler. Öğrenciler anne kalbinin sıcaklığını şiirleriyle, annelerin de evlat sevgilerini en güzel duygularla anlattığı kitap, Salihli Ay Yayınları tarafından basımı gerçekleştirildi. 
    Anne-çocuk sevgisini tema eden bu eser; Salihlimizin kültürüne katkıda bulunmak, Türk Edebiyatına yeni yazarlar ve şairler kazandırmak, yetenekleri su yüzüne çıkarmak, eğitimsel, kültürel ve sanatsal kazanımlar elde etmeyi hedeflemektedir.
    Bir anneyi, bir çocuğu anlayabilmek için onların duygu iklimlerinde yaşamak gerektiğini belirten 4/B sınıfı öğretmeni Dilek Altındaş, bu çalışmayla anne-evlat sevgisini en derinden yaşadığını söyleyerek ‘Yürek Damlaları’nın basımını gerçekleştiren okulumuz önceki müdürlerinden Eğitimci-Şair ve Yazar Gündüz Aydın’a, Okulu, ‘Hayat Boyu Öğrenme’ ilkesiyle bütünleştiren Okul Müdürü Hüseyin Aydın’a, fotoğraf çekimi ile kitabın oluşmasına katkı sağlayan Nilgün Ersöz Tümer’e, kitabın isim annesi Pınar Dikkaya Başaran’a, kapak tasarımı için Serdar Akar’a ayrıca öğrenciler ve velilerine en içten dilekleriyle sonsuz teşekkürlerini sunduğunu ifade etti. 
    Okul Müdürü Hüseyin Aydın ise “ Öğrencilerimiz ülkemizin geleceğidir. Okulumuz her alanda başarılara imza atmaktadır.  Öğrencilerimizi Anneleriyle buluştuğumuz, anne-evlat sevgisini en güzel şekilde aktardığınız “Yürek Damlaları” adlı eserinizle bir ilki gerçekleştirdik. Bu eserin eğitimde iyi bir örnek olacağına inanıyorum. Bu vesile ile başta öğretmenimiz Dilek Altındaş’ı, sınıf annelerini ve öğrencilerimizi yürekten kutluyor, yazı ve şiir damlalarınızın hayatınız boyunca hoş bir anı olarak yaşamasını ve sanata açılan bir pencere oluşturmasını diliyorum.” dedi.
    Ayrıca Yürek Damlaları isimli kitabı sunmak için Okul Müdürü Hüseyin Aydın, 4/B Sınıfı öğretmeni Dilek Altındaş ve öğrenciler; Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek ile Şube Müdürleri Yıldıray Demirtaş ve Cemal Şengül ve Şuayip Serbes'i ziyaret ettiler. Ziyaretlerde çalışma ile ilgili bilgiler verildi.
 

Salihli'nin mahallelerinde zorlu tütün kırımları devam ediyor
Özel Medigüneş Hastanesi gücüne güç katmaya devam ediyor
Salihli Güven'den örnek davranış
Manisa'da tasarruf dönemi
SEL-DER'den Kaymakam Sağlam'a ziyaret

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar