HABERLER

Eğitim

“Değişen okul, gelişen nesil” projesi bakanlık tarafından kitaplaştırıldı

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Kurumunun “Değişen Okul Gelişen Nesil” adlı projesi, Strateji Geliştirme Bakanlığı tarafından hazırlanan “Yenilikçilik Ödülü Alan Çalışmalar” kitabında yer aldı.

   Salihli Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Kurumunun “Değişen Okul Gelişen Nesil” adlı projesi, Strateji Geliştirme Bakanlığı tarafından  hazırlanan “Yenilikçilik Ödülü Alan Çalışmalar” kitabında yer aldı.
    Strateji Geliştirme Bakanlığının Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik ödülleri ile ilgili olarak, Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi kapsamında, “Değişen Okul, Gelişen Nesil” adlı projesiyle  Salihli TSO İlköğretim Kurumu, Türkiye’deki 3357 okul arasından saha ziyaretine kalma başarısı göstermişti. 25 Mayıs 2017 tarihinde Bakanlık denetçileri tarafından ziyaret edilen kurum tam  not almıştı.
 Gerçekleştirilen saha ziyaretlerinin ardından 106 çalışmanın arasında yer alan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Kurumu, Bölgesel Ödül almaya layık görülmüştü. Bölgesel ödül töreni 16 Kasım 2017 tarihinde Manisa’da Salihli Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Kurumunun katılımıyla  gerçekleştirilmiştir.
   Bölge ve Bakanlık Ödülü almaya hak kazanan projeler, yenilikçi uygulamaların hayata geçirilmesi,  eğitim ortamlarının iyileştirilmesi, kalitesinin artırılması, yönetici,  öğretmen ve öğrencilere örnek teşkil etmesi düşüncesiyle kitap haline getirilmiştir. Bu kitabın 3.kategorisindeki  Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi bölümünde  Salihli Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Kurumunun    Öğrencilere ve öğretmenlere kurum olarak daha iyi hizmet verebilmek amacıyla okullarını daha hijyenik, daha donanımlı, daha güvenilir hale getirdiklerini,  bu başarıya öğretmenleriyle, öğrencileriyle, hizmetlileriyle ve velileriyle ulaştıklarını söyledi. TSO İlköğretim Kurumunda göreve başladığı günden bugüne kadar, taşıma kapsamında bir okul olmalarına rağmen  gerek ilçe,  gerek il  çapında gerekse Türkiye çapındaki yarışmalarda;  sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerde adını her zaman duyurduklarını, okul başarısını daha ileriye taşıdıklarını, kısacası başarıdan başarıya koştuklarını vurgulayan Okul Müdürü Şahin Turanlı,  “Değişen Okul, Gelişen Nesil” adlı projenin   189 proje arasından seçilerek    Ege Bölgesi’nde 1. olmanın mutluluğunu,  projelerinin bakanlık tarafından   kitap haline dönüştürülmesinin sevincini ve gururunu yaşadıklarını, bu kitabın  başka okullara da ilham kaynağı olabileceğini belirtti. 
   Okul Müdürü Şahin Turanlı, “Taşımalı merkezli okul olmamıza rağmen okulumuzun geldiği  nokta taşımalı eğitimin olumsuzluklarını çoktan geride bırakan her alanda her kulvarda başarılarıyla var olan, model olan okul olmaktan gurur duyuyoruz...’’ diyerek sözlerine son verdi.
   Bu projemizin Milli Eğitim  Bakanlığının yayımladığı  ‘’2016-2017 Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülü Alan Çalışmalar’’ adlı kitabında yer almasında emeği geçen başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere; Okul Aile Birliğine, Salihli Belediyesine, Salihli TSO’ya, diğer kurum ve kuruluşlara, hayırsever vatandaşlarına/işadamlarına, kurumun personellerine, velilerine, öğrencilerine,  ve emeği geçen herkese çok teşekkür etti.
 

Salihli'de anlamlı günde anlamlı ziyaret
Salihli Özel Can Hastanesi güçlü hekim kadrosuna bir yenisini daha ekledi
Tıraş fiyatlarına dolar ayarı
Uyuşturucu operasyonu: 1 kişi tutuklandı
Salihli'de doğalgaz borusu yüklü tır devrildi: 2 yaralı

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Otomobil tutkunundan ilginç evlilik teklifi

Güncel

İYİ Parti Salihli'de seçim startını verdi

Spor

Salihli Belediyespor Bal'a Sart Sahasında başlayacak

Güncel

Salihli Devlet Hastanesi 3.Ortopedi uzmanına kavuştu

Güncel

Salihli'de doğalgaz borusu yüklü tır devrildi: 2 yaralı

Güncel

Uyuşturucu operasyonu: 1 kişi tutuklandı

Sağlık

Salihli Özel Can Hastanesi güçlü hekim kadrosuna bir yenisini daha ekledi

Güncel

Salihli'de Gaziler günü kutlandı

Güncel

Büyükşehir, küçük Yılmaz'ın yüzünü güldürdü

Güncel

Tıraş fiyatlarına dolar ayarı

Güncel

Spil Dağı Milli Parkı ziyaretçi rekoruna koşuyor

Güncel

Başkan Ergün en başarılı belediye başkanları arasında