HABERLER

Eğitim

Dördüncü Kodla(Ma)nisa Festivalini Gerçekleştirildi

Manisa Valiliği tarafından 2015 yılından itibaren ilimiz genelinde yürütülen Kodla(Ma)nisa Projesi kapsamında "Benim Fikrim, Benim Teknolojim" teması ile 4. Kodla(Ma)nisa Festivali ve Kodlama & Robotik Proje Yarışması tüm ortaokullarımızın katılımı ile düzenlendi.

İlçemiz 50. Ortaokulu Spor Salonu'nda düzenlenen Festivale Salihli Kaymakamı Levent KILIÇ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsa DİLEK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Cemal ŞENGÜL, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Festivalde 16 ortaokul tarafından Yazılım, Robotik ve 3 Boyutlu tasarım kategorilerinde hazırlanan 50 proje sergilenmiştir.
Projeleri yakından inceleyerek öğrencilerden bilgi alan Kaymakam Levent KILIÇ, "Çağımız bilgi çağı. Bilgiye sahip olan toplumlar bunu teknolojiye çeviriyorsa gelişiyor ve kalkınıyor. Bizim ülkemizin geleceği de bu çocuklarımız. Yüksek teknolojiye biz bu çocuklarımız sayesinde ulaşacağız. Onlar önce hayal ediyorlar, sonra araştırıyorlar, tasarlıyorlar. Hayal etmeden bir şeye ulaşmak mümkün değil. Burada gerçekten birbirinden güzel, anlamlı teknolojik ürünleri, tasarımları gördüm. Salihli'miz adına gurur duydum. Buradaki çocuklarımız Türkiye'ye örnek olabilecek çocuklarımız. Biz de onların yanındayız ve  Kaymakamlığımızca her türlü desteğe hazırız" dedi.


Programda konuşan İlçe Milli Eğitim İl Müdürümüz İsa DİLEK "Endüstri Devrimini kaçırmış bir millet olarak teknolojinin getirdiği nimetlerin fakirliğini, yokluğunu çok çektik. Bu sebeple geleceğe hazırlıklı olmak için 4. Sanayi Devrimi olarak da bilinen Endüstri 4.0 dediğimiz gelecek dönem için hazırlıklı olmak zorundayız. Bugün burada yapılan tüm çalışmalar Endüstri 4.0'ı kaçırmamamız için, dijital gelişmelere yabancı kalmamamız için önem arz etmektedir. Bu vesileyle bu projeye katkı sunan bütün arkadaşlarımıza, gerek finansal ve gerek organize anlamında sonuna kadar destekleyen geçmiş dönem valilerimize ve Kaymakamımız Sayın Levent KILIÇ´a teşekkür ediyorum." dedi.


Jüri üyelerince festival birincilerinin belirlenmesinin ardından öğleden sonra düzenlenen ödül töreninde, Proje Koordinatörü ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cemal ŞENGÜL, Kodla(Ma)nisa Proje İlçe Ekibinden Taner YÖRÜ ve Burhan SAĞLAM, proje kapsamında bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında sunum yaptı.


Festivalde yazılım, robotik ve 3 boyutlu tasarım dallarında birinci seçilen proje sahibi öğrencilere ödülleri Salihli Kaymakamı Levent KILIÇ tarafından verildi. Robotik dalında birinciliği "Yerli Yerinde Sıfır Atık" adlı projesiyle Sart Mahmut Ortaokulu, Yazılım dalında birinciliği "Sıfır Atık" adlı projesiyle Sart Mustafa Ortaokulu, 3 boyutlu tasarım dalında birinciliği "Tosba45" adlı projesiyle Rüştü Akbıyıkoğlu Ortaokulu seçildi.

 

 

 

 

 

 

Salihli'deki tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları sürüyor
Ygs sonrası ihtiyaç sahibi öğrenciler için kalem topladılar
Meteorolojiden Salihli ve Bölgesi için yağış uyarısı
Kale ağlarına takılan köpeği itfaiye kurtardı
FABRİKA MÜDÜRÜ İLANI

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

FABRİKA MÜDÜRÜ İLANI

Güncel

Ana boru patladı, mahalle su altında kaldı

Güncel

Dere taştı sel suları 2 traktörü sürükledi

Güncel

Salihli'de elektrik kesintisi uygulanacak

Güncel

Meteorolojiden Salihli ve Bölgesi için yağış uyarısı

Güncel

ADALA NERGİS DEMET ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN YENİ BİR ESER: "KURBAĞA İKİ ATLADI BEN ÜÇ ATLADIM"

Güncel

Salihli'nin İçme Suyu Kaynakları Kontrol Edildi

Sağlık

112 çalışanlarına darp

Güncel

Salihli'deki tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları sürüyor

Güncel

Salihli TSO'da Halkbank'ın “İvme Kredisi” anlatıldı

Güncel

Güzergah saatlerine uymayan halk otobüslerine ceza

Güncel

Ygs sonrası ihtiyaç sahibi öğrenciler için kalem topladılar