HABERLER

Eğitim

Kıbrıslı öğretmen ve öğrenciler hüzünlü bir veda ile Salihli’den ayrıldılar

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Girne Karşıyaka Merkez İlkokulu öğretmen ve öğrencileri hüzünlü bir veda ile Salihli’den ayrıldılar.

   "Kardeş Okul Yerli Tohum ve Fide Takası" etkinliklerine katılmak üzere Salihli’ye   gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Girne Karşıyaka Merkez İlkokulu  öğretmen  ve öğrencileri,  Gediz Havzası Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma Çevre ve Kalkınma Vakfının ( GEMA ) öncülüğünde Salihli  Beşeylül İlkokulu ve Organik tarıma geçiş sürecinin başlatıldığı Çamurhamamı Köyü’nde gerçekleştirilen etkinliklere katılarak destek verdi.
    Salihli Beşeylül İlkokulu’nun konukları olan Girne Karşıyaka Merkez İlkokulu  öğretmen  ve öğrencileri, Kurum ve kuruluşlara yönelik ziyaretlerde bulundular, Gema Vakfı’nın  yasa gereği Mahalleye dönüştürülen Taytan kasabası’ndaki yerel fide üretim  serasında incelemelerde bulundular.Polis Haftası etkinliklerine de katılan Girne Karşıyaka Merkez İlkokulu  öğretmen  ve öğrencileri kortej yürüyüşünde, “Tohum ek vermezse toprak utansın”,”Güzel Yarınlar için çevrene bak” ve “Doğayı korumak insanı korumaktır”pankratları ile dikkat çekerek doğa ve çevre gönüllüleri ile vatandaşlardan alkış aldılar.Dokuz gün süren program sonunda Girne Karşıyaka Merkez İlkokulu  öğretmen  ve öğrencileri hüzünlü bir veda ile Salihli’den ayrıldılar. 

 

 “Misafirlerimizi buruk bir veda ile uğurladık” 


   Salihli  Beşeylül İlkokulu Müdürü Ahmet Sarp,” "Kardeş Okul Yerli Tohum ve Fide Takası" etkinliklerine katılmak üzere Salihli’ye   gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Girne Karşıyaka Merkez İlkokulu  öğretmen  ve öğrencilerini  ağırlamaktan   mutluyuz. Dokuz gün süren program kapsamında, Okul Aile Birliğimiz Başkan ve üyeleri, Girne Karşıyaka Merkez İlkokulu öğretmen  ve öğrencilerini evlerinde misafir ettiler. Kurum ve kuruluşları ziyaret ettik.” dedi.

 “Dokuz gün süren programın ardından veda vakti geldi”


  Girne Karşıyaka Merkez İlkokulu Müdürü Yıldız Kul, “Kardeş Okul Yerli Tohum ve Fide Takası" etkinliklerine katılmak üzere Salihli’ye  gelerek Gema Vakfının öncülüğünde Kardeş Okulumuz Beşeylül İlkokulu ile Çamurhamamı Köyü’nde gerçekleştirilen etkinliklere katılarak destek verdik.Dokuz gün süren programın ardından veda vakti geldi.Bizleri ağırlayan, başta Gema Vakfı Başkanı Şener Kilimcigöldelioğlu olmak üzere Gema Yönetim Kurulu Üyelerine, Beşeylül İlkokulu Müdürü Ahmet Sarp ve Beşeylül İlkokulu öğretmen ve öğrencilerine,Okul Aile Birliği Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederim” dedi

Bozdağ Sportif Havacılık Ulubey Festivaline renk kattı
Salihli'de muhtarlara ''Hizmet İçi Eğitim'' semineri
Bisiklet tutkunları Salihli'de buluşuyor
Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Özcan Sezgin hayatını kaybetti
Merkez faiz kararını açıkladı Dolar 6 liraya dayandı

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

5 atı tüfekle vurup parçaladılar

Güncel

Aç kalan köpekler 45 koyun ve keçiyi telef etti

Güncel

Servis otobüsünü gelin arabası yaptı

Güncel

Kibariye ile festivalin coşkusu katlandı

Güncel

Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Özcan Sezgin hayatını kaybetti

Güncel

Beyaz altın Salihli'de toprakla buluşmaya başladı

Güncel

Salihli'nin efsane sporcuları Ahmet Baba'nın mutfağında anılarını tazelediler

Güncel

Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde “Girişimcilik ve Kanada” isimli söyleşi gerçekleşti

Güncel

Bisiklet tutkunları Salihli'de buluşuyor

Güncel

Mezun olacak öğrencilerin saç bakımı meslek öğrencilerinden

Güncel

“Bu toprakların her karışında ayrı bir kahramanlık öyküsü vardır”

Ekonomi

Merkez faiz kararını açıkladı Dolar 6 liraya dayandı