HABERLER

Eğitim

Milli Egemenlik Ortaokulu öğrencileri kitaplarını paylaştı

Miili Egemenlik Ortaokulu Proje sorumlusu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Eşref Akiş; 7-A sınıfı “Fidanlar Orman Kitaplar Işık Olsun” Projesi kapsamında Nisan ayı etkinliği olarak öğrencilerin ve velilerin katkılarıyla, ilkokul-ortaokul seviyesinde yaklaşık 15 koli hikaye kitabı toplandı.

  Bu kitapların gerçek ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaşması için kısa bir araştırma sonucu, Alaşehir Fatih İlkokulu’nun ihtiyacı olduğunu belirlendi. Projede görevli öğrencilerle Okul Müdürü Ali Rıza Türkol ile iletişime geçildi. Okul Müdürü, okullarının yeni açıldığını ve yeni bir kütüphane kuracaklarını söyledi. Okul açılışının vali tarafından bu hafta yapılacağı için, bu kitap yardımına çok ihtiyaçları olduğunu ve bu sayede oluşturdukları kütüphanenin zengin içeriğe sahip olacağını belirterek mutluluğunu dile getirdi. 
     Fatih İlkokuluna Okul Müdürü Ali Rıza Türkol; “Çölde susamış bir insanın vaha gördüğündeki mutluluğu ne ise bizimde mutluluğumuz odur. Kitaplar bize ilaç gibi geldi. Projeniz gerçek amacına ulaştı” diyerek mutluluğunu dile getirdi. 
   Bu güzel projeden dolayı bizlere teşekkür etti ve aynı zamanda kitapların kütüphaneye dizilmesi, fazla olanların sınıf öğretmenlerine verilmesini sağlayarak, kitapların çocuklara ışık olması yollarını aydınlatması dileklerimizle görevimizi yapmış olmanın, projemizi gerçek ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırmanın huzur ve mutluluğu ile okulumuza döndüklerini belirten  Milli Egemenlik Ortaokulu Müdürü Muhammet Demir; Projelerin Okulu Milli Egemenlik Ortaokulu  ana projesi kapsamındaki 25 projenin yurutulmesi ve her ay farkli faaliyetlerde bulunarak öğrencilerimizin sadece ogretim değil eğitim anlamında da farklı zenginlikler kazanmasını sağladıkları bu güzel çalışmaya katkı sunan tüm 7-A sınıfı öğrenci ve velilerine ve proje sorumlusu öğretmenlerimize  emeklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.
 

 

Salihli'de Jeoparklar için alan kılavuzu yetiştirilecek
Salihli'ye Gümrük Müdürlüğü müjdesi
Otomobille motosiklet çarpıştı: 1 ölü
Yırtılan aort damarı başarıyla onarıldı
İtfaiye ekipleri her duruma hazır

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

ŞİRKETLER ZORDA

Güncel

Otomobille motosiklet çarpıştı: 1 ölü

Güncel

Yeni Sanayi esnafı iftarda bir araya geldi

Güncel

Yırtılan aort damarı başarıyla onarıldı

Güncel

Terziler ve Tuhafiyeciler Odası iftar geleneğini sürdürdü

Güncel

Salihli'ye Gümrük Müdürlüğü müjdesi

Güncel

İtfaiye ekipleri her duruma hazır

Güncel

ÖZEL SALİHLİ DÜŞÜNÜR KOLEJİ ŞAMPİYONLARINDAN KAYMAKAM VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ'NE ZİYARET

Güncel

İş sağlığı ve güvenliği için toplandılar

Güncel

İl Genelinde Yağmursuyu Izgaraları Temizleniyor

Güncel

Harçlıklarının biriktirip Kızılay'a bağışladılar

Güncel

Salihli'de Jeoparklar için alan kılavuzu yetiştirilecek