HABERLER

Eğitim

Model Birleşmiş Milletler Konferansı Salihli'de

Salihli Fen Bilimleri Kolejin'de düzenlenen MUN (model Birleşmiş Milletler) Konferanslarının 2. 'si Türkiye'nin farklı bölgelerinden okulların katılımı ile gerçekleştirildi.

Birleşmiş Milletlerin bir simülasyonu olan ve resmi dili İngilizce olan MUN Konferansları dünyada üniversiteler,eğitim kuruluşları ve pek çok akademik otorite tarafından en prestijli akademik konferans çalışması olarak kabul ediliyor. MUN Konferanslarında, öğrencilerin dünya gündeminde bulunan küresel sorunların farkına varmalarını sağlamak, dayanışma içinde çözüm ararken bakış açılarını değiştirmek, münazara ortamında demokrasi ilkelerini özümsetmek, yabancı dilde resmi konuşma yeteneğini artırmak, eleştirel düşündürmek, derinlikli araştırma yapmak gibi becerileri kazandırmak hedeflenmektedir.

Resmi dili İngilizce olan MUNIC’19 Konferansına Türkiye’nin değişik bölge ve illerindeki 26 okuldan öğrenciler katıldı. 

Salihli Fen Bilimleri Kolejinde düzenlenen MUN konferansına yurt dışından Judith Çubukçu (İngiltere),Jonathan Danson (Gana) konuk konuşmacı olarak katıldı. Konferansa Eskişehir Anadolu Üniversitesi,Salihli Bahçeşehir Koleji, Salihli Anadolu Lisesi, Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi, Uğur Koleji, Manisa Fen Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi, Türkbirliği Anadolu Lisesi, Tevfik Fikret Fen Lisesi, Şehit Ömer Halis Demir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Oğuzhan Özkaya Anadolu Lisesi, Salihli Bil Koleji, Bornova Anadolu Lisesi, Atatürk Fen Lisesi, Kandilli Kız Lisesi, Celal Bayar Üniversitesi, Aksaray Şehit Pilot Hamza Gümüşsoy Fen Lisesi, Şehremini Anadolu Lisesi, Bodrum Marmara Koleji, Sarıgöl İmam Hatip Lisesi, Tek Ada Özel Temel Lisesi, International University Of Sarajevo (IUS), Alaşehir Ahmet Altan Anadolu Lisesi, İzmir Bahçeşehir Koleji 50. Yıl Kampüsü Anadolu Lisesi, Abbas Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi, Bayındır Anadolu Lisesi katılım sağladı. Okul yönetiminden toplantı sonunda yapılan açıklama da organizayona katılan herkese ve organizasyonun düzenlenmesini sağlayan Salihli Fen Bilimleri koleji İngilizce zümresine teşekkür edildi.

 

 

Salihli'deki tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları sürüyor
Ygs sonrası ihtiyaç sahibi öğrenciler için kalem topladılar
Meteorolojiden Salihli ve Bölgesi için yağış uyarısı
Kale ağlarına takılan köpeği itfaiye kurtardı
FABRİKA MÜDÜRÜ İLANI

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

FABRİKA MÜDÜRÜ İLANI

Güncel

Ana boru patladı, mahalle su altında kaldı

Güncel

Dere taştı sel suları 2 traktörü sürükledi

Güncel

Salihli'de elektrik kesintisi uygulanacak

Güncel

Meteorolojiden Salihli ve Bölgesi için yağış uyarısı

Güncel

ADALA NERGİS DEMET ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN YENİ BİR ESER: "KURBAĞA İKİ ATLADI BEN ÜÇ ATLADIM"

Güncel

Salihli'nin İçme Suyu Kaynakları Kontrol Edildi

Sağlık

112 çalışanlarına darp

Güncel

Salihli'deki tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları sürüyor

Güncel

Salihli TSO'da Halkbank'ın “İvme Kredisi” anlatıldı

Güncel

Güzergah saatlerine uymayan halk otobüslerine ceza

Güncel

Ygs sonrası ihtiyaç sahibi öğrenciler için kalem topladılar