HABERLER

Eğitim

Özel eğitimin duayen ismi Salihli’ye geliyor!

Salihli Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünce düzenlenecek olan konferans için Prof.Dr. Ayşegül ATAMAN Salihli’ye geliyor.

   20 Nisan Cuma günü Salihli Sekine Evren Anadolu Lisesinde yapılacak olan konferansta Lefke Avrupa Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ayşegül ATAMAN veli ve öğretmenlerle buluşacak. Konferansta üstün yetenekli çocuklar ve eğitim olanakları, engelli çocuklar ve aile eğitimi özel eğitim alanıyla ilgili birçok konuda bilgi verilecek.
   

Konferans ücretsiz olup dileyen herkes katılabilecek ancak kişi sayısı sınırlı olduğundan katılmak isteyenlerin Rehberlik ve Araştırma Merkezini arayarak 712 51 92 nolu telefondan yer ayırtmaları gerekmektedir.

Prof. Dr. Ayşegül Ataman Kimdir?
Prof. Dr. Ayşegül Ataman, 1969 yılında Özel Eğitim ve Okul Psikologluğu ve Rehberlik Bölümlerinden mezun olmuştur. Çift dalda lisans öğrenimini tamamlayan ATAMAN’ın eğitim anlayışı çok yönlü bir bakış açısıyla gelişmiştir.


Özel eğitim alanındaki genel bilgisi ile okul psikologluğu ve rehberlik konusundaki bilgilerini birleştiren ATAMAN, yüksek lisans döneminde üstün yetenekliler alanına yönelmiştir. 1976 yılında tamamladığı "Üstün Zekâlı Çocukların Eğitsel Sorunları: Ankara Fen Lisesinde Bir araştırma” isimli doktora tezi ile de bu alanda Türkiye’de öncü olmuştur.


    1970- 1984 yılları arasında Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümünde öğretim elemanı olarak çalışan ATAMAN, 1986 yılında Gazi Üniversitesi’ne geçmiştir. Burada, 1986-87 öğretim yılında Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanlığı yapmış ve aynı dönemde Özel Eğitim Öğretmenliği Anabilim Dalını kurmuştur.
   Özel eğitim alanının tüm alt branşları ile ilgilenen ATAMAN, Türkiye’de uzun yıllar ihmal edilen ve az bilinen; özel gereksinimli çocukların eğitimi konusunda öncü bir bilim insanı olarak tanınmaktadır.


Özel eğitim alanında pek çok idari ve akademik görevi başarıyla sürdürmüş, birçok bilimsel ve sosyal proje gerçekleştirmiş, binlerce özel eğitimci ve yüzlerce akademisyenin yetiştirmiş ve özel eğitim alanının Türkiye’de tanınmasına katkı sağlamış bir bilim insanı olarak tanınmıştır.


    Ataman’ın kırk yılın üstünde bir akademik geçmişi bulunmaktadır. Eğitim bilimleri ve özel eğitim alanında birçok akademisyen ve öğretmenin yetişmesinde emeği bulunmaktadır. ATAMAN’ın öğrencileri bugün Türkiye’nin dört bir tarafındaki okullarda ve üniversitelerde görev yapmaktadırlar.
 

Salihli CHP'de adaylık başvuru süresi uzadı
Salihlili gençler hem doğa da yürüdüler hem de temizlediler
CHP'li Özel: Belediye Başkan adaylığım söz konusu değil
Salihli'nin bütçesi 116 milyon lira
Salihli'de yağış bekleniyor

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Şehit Süleyman Gür'ün oğlu Süleyman, Can Hastanesi'nde sünnet oldu

Güncel

BAĞIŞÇILARIN AHI MI TUTTU ?

Güncel

Salihli'den 2 muhtara plaket

Güncel

Salihli'de yağış bekleniyor

Spor

Salihli Belediyespor'da Ozan Dombaz dönemi sona erdi

Güncel

Gelin almaya süslediği otobüsle gitti

Spor

Kapancıspor zorlu deplasmandan galibiyetle döndü

Güncel

Hisar: ''Esnaf ve Sanatkarlarımız usta kalfa ve çıraklarımız ile büyük bir aileyiz''

Spor

Kocaçeşmespor galibiyet ile başladı

Güncel

jandarmadan helikopter destekli denetim

Güncel

1 evde göçük: 1 ölü

Güncel

Cennet elmasında hasad başladı