HABERLER

Eğitim

Özel Fatoş Anaokulu & Çocuk Akademisi’nden “Hayalimdeki meslek yanımda” projesi

Özel Fatoş Anaokulu & Çocuk Akademisi “ HAYALİMDEKİ MESLEK YANIMDA” projesi ile çocukların hayallerini yaşattı. Fatoş Yeşilkavak imzasını taşıyan proje de Özel Fatoşlu öğrencilerin istediği meslekler bir süre önce scampır çalışması ile belirlendi. Bu meslekler doğrultusunda oluşturulan proje çalışmasının finali gerçekten görülmeye değerdi.

    Asker, polis, doktor, 112 acil, kuaför, avukat, şarkıcı, aşçı,diş hekimi, veteriner, eczacı,mühendis, öğretmen olmak istediğini söyleyen Özel Fatoşlu çocuklar gözlerini kapattılar ve açtıklarında  HAYALLERİNDEKİ MESLEK YANLARINDA yer aldı. 

   Mesleki anlamda istek ve duygularını ifade eden resimleri yaptılar.Resimlerini tamamlayarak gözlerini kapayan çocukları harika bir sürpriz bekliyordu. Çünkü gözlerini açtıklarında hayal ettikleri meslek çocukların yanıbaşındaydı. Çocukların belirlediği meslekleri temsil eden kişilerin  çocuklarla buluşması muhteşem görüntülere sahne oldu. Biraz önce hayal ederek resmini yaptığı itfaiye aracını sirenler çalarak görmek çocukları fazlasıyla heyecanlandırdı. Olmak istediği polis, asker aracını görmek, polis ve asker amcaları ile sohbet etmek hayallerin gerçek olmasıydı. 112 acil ambulansı, bir doktor, diş hekimi , eczacı ile sohbet etmek inanılmazdı. Bir avukattan adaleti, kucağındaki minik kedi ile bir veterinerden “hayvan doktoru” olmanın cazibesini öğrenen, bir diş hekiminden bu konunun önemini öğrenirken, bir mühendise kentler yapmak istediğini anlattı çocuklar. Kuaför olmak isteyenler kuaför misafirin malzemeleri ile güzelleşirken, şarkıcı olmak isteyenler en güzel melodileri dinledi. Öğretmen olmak isteyenler gülen gözleri ve sevgiyi gördüler.

 

 

    “HAYALİMDEKİ MESLEK YANIMDA” projesi katılımcı tüm araçların sirenlerini çalması ve çocukların alkışları arasında son buldu.
     Projenin sahibi, Özel Fatoş Anaokulu ve Çocuk Akademisi kurucusu Eğitimci& Psikolog Fatoş Yeşilkavak, çocukların hayallerinin yaşları ile değil ,kocaman kalpleri ile doğru orantılı olduğunu ifade ederek “ Çocukların inanılmaz dünyasında yaptığımız yolculuk, Onların hayalleri bizi çok renkli ve harika bir dünyanın içine alıyor…Çocuklarımıza rehberlik yaparken yolumuz çocuklarımızın kalbinden geçiyor. Hayalimdeki Meslek Yanımda “ projesi çocuklarımızın çok istediklerinde hayallerine kavuşabileceğinin somut bir göstergesi ve hayallerini yukarı taşımaları için görsel bir şölendi. Projemize destek olan ve davetimizi kırmayarak çocuklarımızla buluşan meslek grubu temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. 

 

 

 

Barış Mahallesi'ne Yeni İçme Suyu Hattı
Akhisar, Roma dönemindeki görkemine kavuşacak
Medigüneş ailesi 9. Yaşını coşkuyla kutladı
Salihli için şiddetli yağış ve fırtına uyarısı
Alkollü sürücü direğe çarparak durabildi

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

BECERİKSİZ YÖNETİM İSTİFA... Salihli Belediyespor - Yıldırım Belediyespor : 1-3

Güncel

Salihli için şiddetli yağış ve fırtına uyarısı

Güncel

Çalıştığı firmanın külçe kalıplarını forkliftle çaldı

Eğitim

Şazimet Uysal Ortaokulu başarılı öğrencilerini ödüllendirdi

Güncel

Ayakkabı hırsızı jandarmadan kaçamadı

Güncel

Hacettepe tıp fakültesi mezunları Salihli'ye hayran kaldı

Güncel

Alkollü sürücü direğe çarparak durabildi

Güncel

Sis etkili oldu

Güncel

Medigüneş ailesi 9. Yaşını coşkuyla kutladı

Spor

Keli Zaferspor eli boş döndü yarış kızıştı

Güncel

Üzüm bağlarında budama çalışmaları

Güncel

Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulunda müzik sınıfı oluşturuldu