HABERLER

Eğitim

Özel Fatoş Anaokulu & Çocuk Akademisi’nden “Hayalimdeki meslek yanımda” projesi

Özel Fatoş Anaokulu & Çocuk Akademisi “ HAYALİMDEKİ MESLEK YANIMDA” projesi ile çocukların hayallerini yaşattı. Fatoş Yeşilkavak imzasını taşıyan proje de Özel Fatoşlu öğrencilerin istediği meslekler bir süre önce scampır çalışması ile belirlendi. Bu meslekler doğrultusunda oluşturulan proje çalışmasının finali gerçekten görülmeye değerdi.

    Asker, polis, doktor, 112 acil, kuaför, avukat, şarkıcı, aşçı,diş hekimi, veteriner, eczacı,mühendis, öğretmen olmak istediğini söyleyen Özel Fatoşlu çocuklar gözlerini kapattılar ve açtıklarında  HAYALLERİNDEKİ MESLEK YANLARINDA yer aldı. 

   Mesleki anlamda istek ve duygularını ifade eden resimleri yaptılar.Resimlerini tamamlayarak gözlerini kapayan çocukları harika bir sürpriz bekliyordu. Çünkü gözlerini açtıklarında hayal ettikleri meslek çocukların yanıbaşındaydı. Çocukların belirlediği meslekleri temsil eden kişilerin  çocuklarla buluşması muhteşem görüntülere sahne oldu. Biraz önce hayal ederek resmini yaptığı itfaiye aracını sirenler çalarak görmek çocukları fazlasıyla heyecanlandırdı. Olmak istediği polis, asker aracını görmek, polis ve asker amcaları ile sohbet etmek hayallerin gerçek olmasıydı. 112 acil ambulansı, bir doktor, diş hekimi , eczacı ile sohbet etmek inanılmazdı. Bir avukattan adaleti, kucağındaki minik kedi ile bir veterinerden “hayvan doktoru” olmanın cazibesini öğrenen, bir diş hekiminden bu konunun önemini öğrenirken, bir mühendise kentler yapmak istediğini anlattı çocuklar. Kuaför olmak isteyenler kuaför misafirin malzemeleri ile güzelleşirken, şarkıcı olmak isteyenler en güzel melodileri dinledi. Öğretmen olmak isteyenler gülen gözleri ve sevgiyi gördüler.

 

 

    “HAYALİMDEKİ MESLEK YANIMDA” projesi katılımcı tüm araçların sirenlerini çalması ve çocukların alkışları arasında son buldu.
     Projenin sahibi, Özel Fatoş Anaokulu ve Çocuk Akademisi kurucusu Eğitimci& Psikolog Fatoş Yeşilkavak, çocukların hayallerinin yaşları ile değil ,kocaman kalpleri ile doğru orantılı olduğunu ifade ederek “ Çocukların inanılmaz dünyasında yaptığımız yolculuk, Onların hayalleri bizi çok renkli ve harika bir dünyanın içine alıyor…Çocuklarımıza rehberlik yaparken yolumuz çocuklarımızın kalbinden geçiyor. Hayalimdeki Meslek Yanımda “ projesi çocuklarımızın çok istediklerinde hayallerine kavuşabileceğinin somut bir göstergesi ve hayallerini yukarı taşımaları için görsel bir şölendi. Projemize destek olan ve davetimizi kırmayarak çocuklarımızla buluşan meslek grubu temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. 

 

 

 

Özel Salihli Düşünür Koleji Tiyatro Kulübü öğrencilerinden “Bir komedi gecesi”
Kumar operasyonu
Yeni askerlik sisteminde detayları açıklandı
2 bin 157 metrede ekmeğini kardan çıkartıyor
Güneş gözlüğü seçerken dikkat

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

CHP'li Belediye Başkan Yardımcısına saldırı

Güncel

Erkenci kirazda hasat başladı tescilli kiraz gün sayıyor

Güncel

2 bin 157 metrede ekmeğini kardan çıkartıyor

Güncel

Eski Cami Mahallesi sakinleri iftarı birlikte yaptılar

Güncel

Polisten zehir tacirlerine geçit yok: 7 gözaltı

Güncel

Kablo hırsızları jandarmadan kaçamadı

Güncel

Bir yılın emeği eserler görücüye çıktı

Güncel

Yeni askerlik sisteminde detayları açıklandı

Güncel

Hafsa Sultan'da yılsonu sergisi

Güncel

Çirkin saldırıya kınama

Sağlık

Güneş gözlüğü seçerken dikkat

Güncel

Kumar operasyonu