Salihli Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ertan Gökçe
Eğitim

Özel Fatoş Anaokulu & Çocuk Akademisi’nden “Hayalimdeki meslek yanımda” projesi

Özel Fatoş Anaokulu & Çocuk Akademisi “ HAYALİMDEKİ MESLEK YANIMDA” projesi ile çocukların hayallerini yaşattı. Fatoş Yeşilkavak imzasını taşıyan proje de Özel Fatoşlu öğrencilerin istediği meslekler bir süre önce scampır çalışması ile belirlendi. Bu meslekler doğrultusunda oluşturulan proje çalışmasının finali gerçekten görülmeye değerdi.

    Asker, polis, doktor, 112 acil, kuaför, avukat, şarkıcı, aşçı,diş hekimi, veteriner, eczacı,mühendis, öğretmen olmak istediğini söyleyen Özel Fatoşlu çocuklar gözlerini kapattılar ve açtıklarında  HAYALLERİNDEKİ MESLEK YANLARINDA yer aldı. 

   Mesleki anlamda istek ve duygularını ifade eden resimleri yaptılar.Resimlerini tamamlayarak gözlerini kapayan çocukları harika bir sürpriz bekliyordu. Çünkü gözlerini açtıklarında hayal ettikleri meslek çocukların yanıbaşındaydı. Çocukların belirlediği meslekleri temsil eden kişilerin  çocuklarla buluşması muhteşem görüntülere sahne oldu. Biraz önce hayal ederek resmini yaptığı itfaiye aracını sirenler çalarak görmek çocukları fazlasıyla heyecanlandırdı. Olmak istediği polis, asker aracını görmek, polis ve asker amcaları ile sohbet etmek hayallerin gerçek olmasıydı. 112 acil ambulansı, bir doktor, diş hekimi , eczacı ile sohbet etmek inanılmazdı. Bir avukattan adaleti, kucağındaki minik kedi ile bir veterinerden “hayvan doktoru” olmanın cazibesini öğrenen, bir diş hekiminden bu konunun önemini öğrenirken, bir mühendise kentler yapmak istediğini anlattı çocuklar. Kuaför olmak isteyenler kuaför misafirin malzemeleri ile güzelleşirken, şarkıcı olmak isteyenler en güzel melodileri dinledi. Öğretmen olmak isteyenler gülen gözleri ve sevgiyi gördüler.

 

 

    “HAYALİMDEKİ MESLEK YANIMDA” projesi katılımcı tüm araçların sirenlerini çalması ve çocukların alkışları arasında son buldu.
     Projenin sahibi, Özel Fatoş Anaokulu ve Çocuk Akademisi kurucusu Eğitimci& Psikolog Fatoş Yeşilkavak, çocukların hayallerinin yaşları ile değil ,kocaman kalpleri ile doğru orantılı olduğunu ifade ederek “ Çocukların inanılmaz dünyasında yaptığımız yolculuk, Onların hayalleri bizi çok renkli ve harika bir dünyanın içine alıyor…Çocuklarımıza rehberlik yaparken yolumuz çocuklarımızın kalbinden geçiyor. Hayalimdeki Meslek Yanımda “ projesi çocuklarımızın çok istediklerinde hayallerine kavuşabileceğinin somut bir göstergesi ve hayallerini yukarı taşımaları için görsel bir şölendi. Projemize destek olan ve davetimizi kırmayarak çocuklarımızla buluşan meslek grubu temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. 

 

 

 

HABERLER

Trafikte uygunsuz parklar son buluyor
Su basan ovada balıkçıl göçmen kuşlar ava çıktı
Hırsızlığa çocuğunu da alet etti
Kurtuluş Savaşı kahramanları ilgiyle izlendi
Millet ve Cumhur İttifakının adayları bir araya geldi

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Spor

Emir Cephesi federasyonun istifa etmesini istiyor

Spor

Tecrübeli hoca Tok imzayı attı

Güncel

Hırsızlığa çocuğunu da alet etti

Güncel

Trafikte uygunsuz parklar son buluyor

Güncel

Millet ve Cumhur İttifakının adayları bir araya geldi

Güncel

Emlakçılardan ziyaret turu

Spor

Süper Amatör'de kritik hafta

Güncel

Kurtuluş Savaşı kahramanları ilgiyle izlendi

Güncel

Su basan ovada balıkçıl göçmen kuşlar ava çıktı

Güncel

Hırsızlığa çocuğunu da alet etti

Güncel

BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ERTAN GÖKÇE'DEN SALİHLİ'YE GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ (GES) PROJESİ