HABERLER

Eğitim

Salihli BİLSEM’den projelere rekor başvuru

Salihli Bilim ve Sanat Merkezi, Avrupa Birliği Erasmus+ projeleri kapsamında 2019 yılında KA101 ( Okul Personelinin Eğitimi – 2 proje ), KA229 ( Staratejik Ortaklıklar Projesi – 5 proje ) olmak üzere toplam 7 proje başvurusunda bulundu.

Erasmus+ Programı, eğitim, gençlik ve spor alanlarında yeni ihtiyaçlara yönelik Avrupa 2020 Stratejisi hedeflerine uygun olarak farklı sektörler arasında işbirliğini teşvik eden daha etkili araçlar sunmayı amaçlamaktadır.

PROJELER


    KA101 – “Özel Yeteneklilik Alanında Çalışan Eğitimcilerin Alanla İlgili Mesleki Yeterliliklerinin Arttırılması” isimli proje. Proje ile öğretmenlerin Çek Cumhuriyeti ve Hollanda’da yapılacak eğitimler ile mesleki yeterliliklerinin artırılması hedeflenmektedir.
    KA101 - “Orff Schulwerk Bilsem’de” isimli konsorsiyum projesi. Burdur, Çanakkale, Çorlu, Isparta, Konya ve Salihli olmak üzere 6 Bilim ve Sanat Merkezindeki 8 Müzik öğretmeni Avusturya – Viyana’da gerçekleşecek eğitime katılacaklardır.
KA229 – “Kültürel Miras” ile ilgili stratejik ortaklık projesi. İtalya, İspanya, Makedonya, Polonya, Slovakya ve Türkiye’den öğrenci ve öğretmenlerin katılacağı kültürel mirasın tanınması ve korunması için eğitim faaliyetlerinin gerçekleşeceği bir proje planlanmıştır.
  KA229 – “Yabancı Dil Öğretiminde CLIL Metodu” ile ilgili stratejik ortaklık projesi. Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, İspanya, İtalya ve Türkiye’den öğrenci ve öğretmenlerin katılacağı CLIL metodu ile yabancı dil öğretimi ile ilgili etkinlikler yapılacaktır.
KA229 – “İletişim” ile ilgili stratejik ortaklık projesi. Romanya, Portekiz, Polonya, Litvanya, ve Türkiye’den öğrenci ve öğretmenlerin katılacağı iletişim ile ilgili farklı faaliyetlerinin gerçekleşeceği bir proje planlanmıştır.
KA229 – “Arkeoloji” ile ilgili stratejik ortaklık projesi. İtalya, Romanya, Yunanistan, Portekiz, Bulgaristan ve Türkiye’den öğrenci ve öğretmenlerin katılacağı Arkeoloji ile ilgili faaliyetlerinin gerçekleşeceği bir proje planlanmıştır.
KA229 – “Oryantiring” ile ilgili stratejik ortaklık projesi. Makedonya, Portekiz, Hırvatistan, Romanya ve Türkiye’den öğrenci ve öğretmenlerin katılacağı Oryantiring sporu ile ilgili eğitim faaliyetlerinin gerçekleşeceği bir proje planlanmıştır.

SALİHLİ BİLİM VE SANAT MERKEZİ ETWINNING PROJELERİ - 2019


eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır. Salihli Bilim ve Sanat Merkezinin 2019 yılında kurucu ve ortak olarak yürüttüğü eTwinning proje sayısı 24 tür.
   Kurum Müdürü Fatih Çörekçi projelerle ilgili genel olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Eylül 2018 tarihi itibariyle oluşturduğumuz Avrupa Birliği proje ekibimiz özverilili bir şekilde çok yoğun çalışmalar gerçekleştirdiler. Kurum olarak 2019 yılı için Avrupa Birliği Erasmus+ projelerine 7 başvuru yapmış bulunmaktayız. Ayrıca öğretmenlerimizin kurucu ve ortak oldukları 24 eTwinning projesi yürütmekteyiz. Projeler sayesinde öğrencilerimiz temel becerilerini geliştirecek, öğretmenlerimiz mesleki yeterliliklerini artıracak ve kurumumuzun kapasitesi artmış olacaktır. Proje ekibimizde görev alan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” dedi.
 

Bozdağ Sportif Havacılık Ulubey Festivaline renk kattı
Salihli'de muhtarlara ''Hizmet İçi Eğitim'' semineri
Bisiklet tutkunları Salihli'de buluşuyor
Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Özcan Sezgin hayatını kaybetti
Merkez faiz kararını açıkladı Dolar 6 liraya dayandı

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

5 atı tüfekle vurup parçaladılar

Güncel

Aç kalan köpekler 45 koyun ve keçiyi telef etti

Güncel

Servis otobüsünü gelin arabası yaptı

Güncel

Kibariye ile festivalin coşkusu katlandı

Güncel

Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Özcan Sezgin hayatını kaybetti

Güncel

Beyaz altın Salihli'de toprakla buluşmaya başladı

Güncel

Salihli'nin efsane sporcuları Ahmet Baba'nın mutfağında anılarını tazelediler

Güncel

Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde “Girişimcilik ve Kanada” isimli söyleşi gerçekleşti

Güncel

Bisiklet tutkunları Salihli'de buluşuyor

Güncel

Mezun olacak öğrencilerin saç bakımı meslek öğrencilerinden

Güncel

“Bu toprakların her karışında ayrı bir kahramanlık öyküsü vardır”

Ekonomi

Merkez faiz kararını açıkladı Dolar 6 liraya dayandı