HABERLER

Eğitim

Salihli'ye iki ödül

E-Twinning Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi Ödülleri sahiplerini buldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve Avrupa Okul Ağı Komisyonun değerlendirmesine göre 2016-2017 Eğitim-öğretim yılında Manisa’da yürütülen eTwinning projelerinden 9 tanesi Ulusal Kalite Etiketi Ödülü ve bunlardan 5 tanesi de Avrupa Kalite Etiketi Ödülü kazandı. Ödül alan öğretmen ve okulların idarecileri Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törenle ödüllerini aldı. 
2016-2017 Eğitim-öğretim yılında Manisa’da yürütülen eTwinning projeleri arasında Ulusal Kalite Etiketi Ödülü ve Avrupa Kalite Etiketi Ödülü almaya hak kazanan öğretmen ve okulların idarecileri için Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda töreninde düzenlendi. Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi ve eTwinning İl Koordinatörünün koordinasyonu ile gerçekleştirilen eTwinning projeleri çalışmalarında, Manisa’dan projesi başarılı olan 9 öğretmen bulunduğunu kaydeden İl Koordinatörü Ahmet Morsümbül, “Türkiye’de 2017 yılı içerisinde 6 bin 747 proje gerçekleşmiştir. Bu projelerden 225’i Ulusal Kalite Etiketi ve 337’si Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazanmıştır” dedi. 
Manisa İl Mili Eğitim Müdürü İsmail Çetin ise, “İlimizi Avrupa’da temsil eden öğretmenler; projeleri ile öğrencilerini 21. yüzyıl becerileri ile geliştirmeye, araştırmaya yönlendirmişlerdir. Ayrıca projelerde öğretmenler öğrencilerin yabancı dil gelişimine de katkı sağlamışlardır” dedi. 
Çetin ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüklerinin en önemli kusurlarının yaptıkları başarılı işlerin reklamını ve duyurusunu iyi yapamamak olduğunu da belirterek öğretmenleri başarılarından dolayı kutladı. 
Manisa’da kalite etiketleri ile ödüllendirilen Salihli Kemal Ural Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Ayçin Acar, Kırkağaç Atatürk Ortaokulu İngilizce Öğretmenleri Mustafa Atlı ve Ayşe Atlı, Şehzadeler Ali Rıza Çevik Fen Bilgisi Öğretmeni Tansel Sakacı, Turgutlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Öğretmeni Sezin Yüksel, Yunusemre Fatih Anadolu Lisesi Ayşe Nur Canuyar, Yunusemre Cumhuriyet İlkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Hacer Koyuncuoğlu, Şehzadeler Fatih Vefik Kitapçıgil İlkokulu İngilizce Öğretmeni Fatma Nurdan Aksoy, Salihli İMKB Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi İngilizce Öğretmeni Aylin Acar ve okul idarecileri ödüllerini Manisa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin’in elinden aldı. 
Ödül töreninde ayrıca Salihli 50. Yıl Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Dilek Şahin tarafından çekilen bir fotoğrafın eTwinning Günün Fotoğraf Yarışmasında Manisa birincisi olduğu açıklanırken Dilek Şahin’in kupasını okul idarecisi AR-GE'den sorumlu Manisa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmettin Okumuş'un elinden aldı. 

Salihli'de bayram sıcak geçecek
Arefe günü pazarlıklar sıkılaştı
Güvenlik güçleri bayramda görev başında
Motosiklet kazası: 1 ölü
Üzüm Festivali başlıyor

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Direksiyon hakimiyetini kaybeden motosiklet sürücüsü yola düşerek öldü

Güncel

Elektrik akımına kapılan bir kişi hayatını kaybetti

Güncel

Aracın değeri kadar ses sistemi döşedi

Güncel

Arefe günü pazarlıklar sıkılaştı

Güncel

Üzüm Festivali başlıyor

Güncel

Motosiklet kazası: 1 ölü

Güncel

Salihli Belediyespor Afyon kampını tamamladı

Güncel

Salihli'de bayram sıcak geçecek

Güncel

Aynı tarlada 7 cins kavun hasadı

Güncel

Güvenlik güçleri bayramda görev başında

Spor

Selendili oyuncular Milli Takım'da