HABERLER

Eğitim

Sart Mustafa’dan muhteşem yıl sonu etkinliği

Sart Mustafa İlköğretim Kurumu’nun düzenlediği “Yıl Sonu Şenliği” okul bahçesinde düzenlenen törenle açıldı.

     Açılış öncesi bir konuşma yapan okul müdürü Fatih Kaşal  "Okuldaki eğitimin yanında sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle de çocuklarımıza eğitim vererek gelişmiş birer fert olarak onları topluma kazandırabiliriz. Bugün burada söylediğimize örnek olabilecek bir serginin açılışındayız. Bu güzel sergimizin açılmasına vesile olan okul idarecilerimizi, öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum" dedi. 
  3/A sınıfı öğretmeni Özgür Zeybek  ve öğrencilerinin “ Daha yeşil, daha temiz bir dünya için… İsrafı önlemek, kaynakları daha verimli kullanmak, atık miktarını azaltmak ve atıkları geri kazandırmak, gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak için, iyi bir çevre bilincine sahip olunmalıdır.” Anafikri ile hazırlayıp sunduğu #SIFIRATIKPANDOMİM  gösterisiyle farkındalık oluşturdular. Müzik öğretmeni  Eray Arı eşliğinde okul korosu hoş bir dinleti sergiledi. Programa değerli ney üstadı Mustafa Şentürk’ ün ney dinletisi ile devam edildi.

 


    Salihli Kaymakamı Levent Kılıç  yaptığı konuşmada Sart Mustafa İlköğretim Kurumu’nun hazırlamış olduğu “Yıl Sonu Şenliği”ne katılmaktan mutlu olduğunu ve yapılan etkinliklerle bir farkındalık oluşturulduğunu ifade etti. Sıfır atık projesi kapsamında yapılan pandomim gösterisi ile ilgili izlediği en iyi gösteri olduğunu belirtti.
  Son olarak Kaymakam Levent Kılıç ve protokol eşliğinde Sart Mustafa Ortaokulu Müdür Yardımcısı (Resim Öğretmeni) İsmail SAVAŞ ve Teknoloji Tasarım Öğretmeni Zarife Duman’ ın rehberliğinde hazırlanan “Teknoloji Tasarım ve Görsel Sanatlar Sergisi” açılışı yapıldı. Sergi bitiminde şenlik, çocuk oyunlarıyla sona erdi.
  Okul Müdürü Fatih Kaşal, “Yıl Sonu Şenliği”nin hazırlanmasında emeği geçen Salihli ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Salihli Belediyesine, Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne ve diğer paydaşlarına; okullarına yapmış olduğu destekten dolayı teşekkür etti. 

 

 

 

 

Salihli'deki tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları sürüyor
Ygs sonrası ihtiyaç sahibi öğrenciler için kalem topladılar
Meteorolojiden Salihli ve Bölgesi için yağış uyarısı
Kale ağlarına takılan köpeği itfaiye kurtardı
FABRİKA MÜDÜRÜ İLANI

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Ana boru patladı, mahalle su altında kaldı

Güncel

Dere taştı sel suları 2 traktörü sürükledi

Güncel

Salihli'de elektrik kesintisi uygulanacak

Güncel

FABRİKA MÜDÜRÜ İLANI

Güncel

ADALA NERGİS DEMET ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN YENİ BİR ESER: "KURBAĞA İKİ ATLADI BEN ÜÇ ATLADIM"

Güncel

Salihli'nin İçme Suyu Kaynakları Kontrol Edildi

Güncel

Meteorolojiden Salihli ve Bölgesi için yağış uyarısı

Sağlık

112 çalışanlarına darp

Güncel

Salihli TSO'da Halkbank'ın “İvme Kredisi” anlatıldı

Güncel

Güzergah saatlerine uymayan halk otobüslerine ceza

Güncel

Salihli Ovasında Buğday Hasadı Başladı

Güncel

Ygs sonrası ihtiyaç sahibi öğrenciler için kalem topladılar