HABERLER

Ekonomi

Uşak Seramik Salihlili ustalarla seminerde bir araya geldi

Salihli’de İnşaat sektörünün önemli firmalarından Murat Ticaret, Uşak seramik ile birlikte düzenledikleri seminerde Salihli’nin maharetli ustaları ile bir araya geldiler.

Köfteci Paşam Mehmet’te düzenlenen organizasyona, Salihlili ustaların yanında Uşak Seramik pazarlama müdürü Hasan Karakür, bölge pazarlama müdürü Mehmet Tıraş, Uşak Seramik Manisa Bölge Bayi Murat Ticaret sahibi Murat Çalık ve Kemal Çalık katıldı.

 

 

Samimi bir ortamda canlı müzik eşliğinde geçen akşam yemeğinin ardından Uşak Seramik Manisa Bölge Bayii Murat Ticaret sahibi Murat Çalık, Uşak Seramik pazarlama müdürlerine plaket takdim etti.

 

“Salihli’de yapmış olduğumuz 6. Organizasyon”

 

Ustalara bir konuşma yapan ve sektördeki yaşanan sorunları da dile getiren Murat Çalık; “ Bu organizasyon kolay bir organizasyon değil ve Salihli’de yapmış olduğumuz 6. Organizasyon. Bizler olayın maddi kısmında hiçbir zaman olmadık. Ben dönem dönem Uşak Seramik fabrikasına gidiyorum ve her gittiğimde şaşkına dönüyorum. Fabrika günde 200 tır malzeme sevkiyatı yapıyor burada mutlaka her yerde olan kusurlar hatalar olacak. Önemli olan bunu minimuma indirmek. Seramik fırınlandığında milimetrik farklar oluşabiliyor. İsim, marka yaratmak kolay şeyler değil” dedi.

 

 

“Artık Salihli’de güzel kaliteli bir bayimiz var”

 

Organizasyonda ustalara konuşma yapan ve onları dinleyen Uşak Seramik pazarlama müdürü Hasan Karakür; “Salihli bizim için yıllar önce geçip giderken odun köfte yediğimiz yerdi. Ama artık Salihli’de güzel kaliteli bir bayimiz var. Artık Uşakta sizin için içinizden geçip gideceğiniz bir şehir değil, yolunuz düştüğünüzde orada bir kardeşiniz var. O firma hepimizin” diye konuştu.

 

“Ustalar seramik fabrikasının vazgeçilmez parçasıdır”

 

Konuşmasında seramiği kıymetli yapan, iyi bir ustadır diyerek ustalara atıfta bulunan Karakür; “Bu iş bir zincirse halka üretici bir halkası, bayi bir halkası ustalar daha başka bir halkası ama benim nazarımda en önemli halka sizlersiniz. Diğerleri kopsa bile yerine yeni bir halka eklersiniz. Ustaların kafasında bir yer edinemediyseniz ürünü satmakta zorlanırsınız. 27 yıllık meslek hayatım şunu öğretti. Ustalar seramik fabrikasının vazgeçilmez parçasıdır. Sizler iyi ki varsınız” dedi.

 

 

“Bundan önceki toplantıdan bu yana fabrika bir o kadar daha büyüdü”

 

Bundan önceki toplantıdan bu yana fabrikanın bir o kadar büyüdüğünde bahseden Uşak Seramik pazarlama müdürü Hasan Karakür; “Çalışan sayımız 980’e ulaştı. 1990 da sektöre girdiğinde 180 çalışanı vardı. Günde 8 kamyon üretimimiz vardı. Fabrikayı şimdi Tanışlar Grup satın aldıktan sonra 2017’ye kadar sürekli fabrikayı ve teknolojiyi geliştirmek için yatırımlar yaptılar. Şu an da günlük en az 70 bin metre üretimimiz var. Yılda ortalama 25 buçuk milyon metre kare demek. Bu sektörde ilk 10 büyük fabrikanın içerisindeyiz biz. Marka bilinirliği, imaj ve algı olarak ortalarda olabiliriz ama üretim anlamında başlarda bir fabrikayız. Bu tür işletmeler çoğalsın bu ülkede, bacalar tütsün. Bu ülke üretirse yükselir” dedi.

 

 

Gecede Uşak Seramik bölge pazarlama müdürü Mehmet Tıraş burada bulunmaktan mutlu olduğunu belirterek. Ustalara ricada bulunarak, “bu zinciri koparmayalım, yolumuza devam edelim. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

130 ustanın katılımıyla gerçekleşen yemekten sonra her katılımcı ustaya çam sakızı çoban armağanı olan hediyeler takdim edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Salihli'de bayram sıcak geçecek
Arefe günü pazarlıklar sıkılaştı
Güvenlik güçleri bayramda görev başında
Motosiklet kazası: 1 ölü
Üzüm Festivali başlıyor

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Direksiyon hakimiyetini kaybeden motosiklet sürücüsü yola düşerek öldü

Güncel

Elektrik akımına kapılan bir kişi hayatını kaybetti

Güncel

Aracın değeri kadar ses sistemi döşedi

Güncel

Arefe günü pazarlıklar sıkılaştı

Güncel

Üzüm Festivali başlıyor

Güncel

Motosiklet kazası: 1 ölü

Güncel

Salihli Belediyespor Afyon kampını tamamladı

Güncel

Salihli'de bayram sıcak geçecek

Güncel

Aynı tarlada 7 cins kavun hasadı

Güncel

Güvenlik güçleri bayramda görev başında

Spor

Selendili oyuncular Milli Takım'da