HABERLER

Güncel

Salihli TSO, Ramazan’da 22 bin kişiye iftar verdi

Salihli TSO, Salihli’de 3, Kula ve Selendi’de birer yerde olmak üzere toplam 5 ayrı yerde kurduğu Ramazan sofrasında, hayırseverlerin bağışlarıyla dar gelirlilere iftar yemeği sundu.


   Salihli Ticaret ve Sanayi Odası bu yıl 14. kez olarak iftar çadırı kurma geleneğini sürdürdü. Salihli’de Keli, Razlı ve Kırveli mahallelerinde 3 ayrı yerde iftar sofrası kuran Oda, Kula ve Selendi’dekilerle birlikte her gün toplam 750 kişiye beş çeşit yemek verdi.
   Salihli TSO, Salihli’de üç farklı mahallede iftar çadırı kurdu. Kırveli Mahallesi’nde 200, Keli ve Razlı  mahallelerinde 125’er kişi olmak üzere toplam 450 kişiye doyurucu bir menü sunuldu. Oda ayrıca üyelerinin bulunduğu Kula’da 175, Selendi’de de 125 kişiye iftar yemeği verdi.
İftar yemeklerini hayırseverlerin bağışlarıyla, Oda’ya hiçbir maddi yük getirmeden organize ettiklerini belirten Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, bu yıl 14. kez gerçekleşen bu uygulama hakkında şu bilgileri verdi: “Odamızın 2005 yılında Salihli ile başlattığı iftar çadırı uygulamasını, göreve geldiğimiz 2013 yılından itibaren Kula ve Selendi’ye de yaygınlaştırdık. Sayıyı da 200’den 750’ye kadar çıkardık. Organizasyonun başarılı bir şekilde yürümesini sağlayan başta Ramazan Komisyonu üyelerimize ve Odamızın personeline teşekkürlerimi sunarım.” 
    Hayırseverler tarafından talep edilir hale gelen iftar sofralarının dar gelirlilere bir ay boyunca iyi beslenme imkanı da sunduğunu vurgulayan Yüksel, “Üyelerimiz hayır yapmaktan son derece memnun. Odamıza herhangi bir külfet getirmiyor. Hayırseverler, kendileri de iftar yemeklerine katılarak, yapmış oldukları yardımların gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştığını bizzat görüyor. Katkı veren tüm hayırseverlerimize teşekkür ederim. Allah hayırlarını kabul etsin.” dedi.


1170 kişiye yardım paketi
Türkiye Ordalar ve Borsalar Birliği’nin oda ve borsalara gönderdiği gıda yardımı desteği ile Ramazan ayı boyunca 1170 kişiye Ramazan gıda paketi dağıtıldı. Salihli TSO’nun da katkı koyarak çeşitlendirdiği temel gıda ihtiyaçlarından oluşan gıda paketleri, Salihli TSO Meclis üyeleri vasıtasıyla, Salihli, Kula ve Selendi’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.


 

Salihli'de bayram sıcak geçecek
Arefe günü pazarlıklar sıkılaştı
Güvenlik güçleri bayramda görev başında
Motosiklet kazası: 1 ölü
Üzüm Festivali başlıyor

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Direksiyon hakimiyetini kaybeden motosiklet sürücüsü yola düşerek öldü

Güncel

Elektrik akımına kapılan bir kişi hayatını kaybetti

Güncel

Aracın değeri kadar ses sistemi döşedi

Güncel

Arefe günü pazarlıklar sıkılaştı

Güncel

Üzüm Festivali başlıyor

Güncel

Motosiklet kazası: 1 ölü

Güncel

Salihli Belediyespor Afyon kampını tamamladı

Güncel

Salihli'de bayram sıcak geçecek

Güncel

Aynı tarlada 7 cins kavun hasadı

Güncel

Güvenlik güçleri bayramda görev başında

Spor

Selendili oyuncular Milli Takım'da