HABERLER

Güncel

4. Dionysos Tiyatro şenlikleri başladı

Sardes 4. Uluslararası Tiyatro Şenlikleri ve Dionysos Tiyatro Eğitim Kampı Atölye Çalışmaları, Sart Artemis Tapınağı Çadır Kamp alanında düzenlene tiyatro gösterisi ile başladı.

Kırk yıllık mesleki deneyimi olan yönetmenlik atölyesi sorumlusu eğitmen Nafiz Uslu böyle bir organizasyonun sürekliğinin olması müthiş bir şey. Çadırını al gel sloganı altında 4. sü düzenlenen Uluslararası Dionysos Tiyatro Şenliklerinde atölye çalışmaları da yapılacak. Tiyatro eğitim kampına katılacak olanların Mehmet Baydur’un Yeşil Papağan Limited ve Cem Düzova’nın Kadın Ölüleri adlı oyun metinlerini okuyup yazar hakkında bilgi sahibi olmaları atölye çalışmalarının daha içten ve samimi geçmesini sağlayacaktır diye konuştu.

TİYATRO EĞİTİM KAMPI KURULDU

Uluslararası 4. Dionysos Tiyatro Şenliği Koordinatörü Doç. Dr. Rasim Aşın, Tiyatro sanatının doğduğu Dionysos topraklarında Türkiye tiyatro sanatçılarını buluşturuyoruz. Bu yıl şenliğimize, eğitim atölyelerimize katılmak üzere 689 kişi ve kurum başvuruda bulundu. Her yıl olduğu gibi bu yılda şenlik boyunca tiyatro sanatçıları arasında birlik, beraberlik ve dayanışma örneği sergileneceğini umut ediyorum. Türkiye’nin 7 bölgesinde tiyatro yapan 18 yaş üstü en az lise mezunu amatör tiyatro sanatçılarını, şehir tiyatrolarında ön eğitim alanları, tiyatro kurs öğrencilerini kısacası herkesi 11 – 21 Haziran tarihleri arasında tiyatro eğitim kampına davet ediyoruz dedi. Akademisyen ve alanında uzman olan ustalardan; “Oyunculuk, yönetmenlik, oyun yazarlığı, çocuk tiyatrosu, dekor, kostüm, sahne tasarımı, clown, pantomim, masal canlandırma, hikaye anlatıcılığı, karagöz-hacivat, kukla tiyatrosu, sokak sanatları, performans tiyatrosu yaratıcı drama, eğitimde tiyatro, psikodrama, tiyatro felsefesi, forum tiyatrosu, köylülerle tiyatro, çocuklarla drama, tiyatro tarihi-mitolojisi gibi atölyelerde tiyatro eğitimleri alacaklardır” dedi.

PAKTOLOS ÇAYINDA ALTIN BULUNDU

Paranın ilk basıldığı yer olarak bilinen Lidya dönemimin başkenti Sardes kentinin içinden geçen Paktolos Çayın’da altın bulma konulu mini bir tiyatro gösterisi yapan usta tiyatrocu Doç. Dr. Rasim Aşın ırmağın etrafını dolduran tiyatro severler tarafından büyük alkış aldı.

TİYATROCULAR HALK İLE KUCAKLAŞACAK

KETİB Başkanı eğitmen Metin Güler’den Performans Odaklı Sokak Tiyatrosu atölyesi, Nurcan Nariç ve Şekip Noyanalpan’dan Geleneksel Türk Tiyatrosu atölye çalışmalarının da yer alacağı şenliklerde cuma günü ise tiyatrocular toplu olarak Sart beldesinde kortej düzenleyerek halk ile kucaklaşacaklar.

 

 

Salihli'deki tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları sürüyor
Ygs sonrası ihtiyaç sahibi öğrenciler için kalem topladılar
Meteorolojiden Salihli ve Bölgesi için yağış uyarısı
Kale ağlarına takılan köpeği itfaiye kurtardı
FABRİKA MÜDÜRÜ İLANI

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

FABRİKA MÜDÜRÜ İLANI

Güncel

Ana boru patladı, mahalle su altında kaldı

Güncel

Dere taştı sel suları 2 traktörü sürükledi

Güncel

Salihli'de elektrik kesintisi uygulanacak

Güncel

Meteorolojiden Salihli ve Bölgesi için yağış uyarısı

Güncel

ADALA NERGİS DEMET ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN YENİ BİR ESER: "KURBAĞA İKİ ATLADI BEN ÜÇ ATLADIM"

Güncel

Salihli'nin İçme Suyu Kaynakları Kontrol Edildi

Sağlık

112 çalışanlarına darp

Güncel

Salihli'deki tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları sürüyor

Güncel

Salihli TSO'da Halkbank'ın “İvme Kredisi” anlatıldı

Güncel

Güzergah saatlerine uymayan halk otobüslerine ceza

Güncel

Ygs sonrası ihtiyaç sahibi öğrenciler için kalem topladılar