HABERLER

Güncel

ADALA NERGİS DEMET ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN YENİ BİR ESER: "KURBAĞA İKİ ATLADI BEN ÜÇ ATLADIM"

Öğrencilerle birlikte her yıl bir eser yayımlamayı gelenek hale getiren Adala Nergis Demet Ortaokulu öğrencileri bu yıl da şiirlerden oluşan "Kurbağa İki Atladı, Ben Üç Atladım" isimli eseri çıkardılar.

  Salihli Ay Yayınları bünyesinde yayımlanan eserde öğrenciler MELİSA KARATAŞ, İLKE DENİZ GÖKTAŞ, AZİME UĞUR, EMİNE BETÜL YAĞIZ, OĞUZHAN ÖZEN, CEREN BAYHAN, DUDU ELA ÜNSAL, FATMANAZ GÜLMEZ , ELİF DOĞAN, AYŞE YILMAZ, NİLAY GÜRDOĞAN, HÜSEYİN MERT ALTIN, BİLAL PARUĞ, ARDA ÇETİNEL, ZEYNEP ÇAKMAK, ZAHİDE NUR ONARAN, HATİCE AKKAPLAN, BÜŞRA ÇAKMAK, IRMAK IŞIK, HATİCE YAĞMUR AKÇA, CAN KORKULU, ŞENAY TUTUK, ALİME NUR KOÇAK, MEHMET KOYUN, TARIK UYSAL, YAĞMUR YİĞİT, BİLAL PARUĞ, MELİSA NUR DUYSAK, BUSE SEZER, ELİF NUR ÇETİNEL ve SILA ÖZSARAÇ şiirleri ile yer aldı.

                Sıla Elbey'in kapak resmini çizdiği kitabı Okul öğretmenlerinden Mehmet Girgin hazırladı. Mehmet Girgin kitap ile ilgili şunları söyledi:

                "Öğrencilerimle yıllardır yazı çalışması yapıyorum. Ürünler belli bir düzeye gelince kitaplaştırıp öğrencilerimize sunuyoruz. Bu kitabımızdaki şiirler bir-iki yıldır birikmiş olanlar.İkinci bölümdeki şiirler ise ilkokul öğrencilerinden Sıla Özsaraç'ın şiirleridir. Sıla ile geçen yıl sınıf öğretmeni aracılığıyla tanıştık. Sıla şiirler yazdı, okuduk, konuştuk ve bunlar birikti. Çocukların belli yaşlar aralığında çok başarılı şiirler yazabildiklerini gözlemledim. Yazmanın herkese iyi geldiğini biliyoruz. Bireyin gelişimine katkı sunduğunu da. Bu çalışmaya katılan tüm öğrencilerime ve desteklerini sunan öğretmen arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler."

                Kitabın basım masrafları Dombaylı Mahallesi Muhtarı Tayfun (Giray) Öztekin ve Murat Girgin tarafından karşılandı ve öğrencilere ücretsiz dağıtıldı.

Salihli'nin mahallelerinde zorlu tütün kırımları devam ediyor
Özel Medigüneş Hastanesi gücüne güç katmaya devam ediyor
Salihli Güven'den örnek davranış
Manisa'da tasarruf dönemi
SEL-DER'den Kaymakam Sağlam'a ziyaret

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar