HABERLER

Güncel

Bir yılın emeği eserler görücüye çıktı

Salihli Şehit Ahmet Özsoy Halk Eğitim Merkezinin yıl içerisinde açtığı kurslarda kursiyerlerin yaptığı eserlerin sergilendiği “Yıl Sonu Karma Sergisi” düzenlenen törenle açıldı.

Zafer Keskiner Tiyatro salonunda düzenlenen törende Salihli Şehit Ahmet Özsoy Halk Eğitim Merkezinin yıl içerisinde açtığı kurslarda kursiyerlerin yaptığı el emeği göz nuru el sanatları eserlerin sergilendiği “Yıl Sonu Karma Sergisi” ile el emeği göz nuru bir yılın emeği olan eserler görücüye çıktı. Kursiyerler, günümüzde bilim ve teknolojideki hızlı gelişmeler, toplumun ekonomik, kültürel, siyasal ve toplumsal yapısında değişmelere neden olmasıyla birlikte bireylerin bu değişmelere uyum sağlaması, değişmenin gerektirdiği bilgi, beceri ve değerleri kazanarak yaptıkları eserlerini halka büyük bir gururla sergilediler. Salihli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak 2018/2019 eğitim öğretim yılında farklı branşlarda toplam 355 kurs açtıklarını belirten Şehit Ahmet Özsoy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Yazka, kurslara 5 bin 40 bayan ve 4 bin 34 erkek olmak üzere toplam 9 bin 74 kursiyerin katıldığını belirtti.

Serginin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Salihli Şehit Ahmet Özsoy Halk Eğitim Merkezinin Halk oyunları kursiyerleri, katılımcılara zeybek gösterisi sergilerken, Muay Thai kursiyerleri, katılımcılara kısa bir gösteri sergilediler. Salihli Kaymakamı Levent Kılıç, yıl içerisinde yapılan turnuvada dereceye giren Muay Thai kursiyerlerine madalyalarını verdi. İlçe Kaymakamı Levent Kılıç’ın, sporculara madalyalarını takmasının ardından katılımcılarla birlikte sergiyi gezerek öğretmenlerden eserler hakkında bilgi aldı.

Zafer Keskiner Tiyatro salonunda düzenlenen açılış törenine İlçe Kaymakamı Levent Kılıç, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek, İlçe Milli Eğitim şube müdürleri, Salihli Şehit Ahmet Özsoy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Yazka, Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, kurum amirleri ile okul müdürleri, öğretmenler, kursiyerler ve davetliler katıldı.

Kaymakam Kılıç, öğretmenlere ve kursiyerlere el emekleriyle yaptıkları eserler için teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Salihli'deki tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları sürüyor
Ygs sonrası ihtiyaç sahibi öğrenciler için kalem topladılar
Meteorolojiden Salihli ve Bölgesi için yağış uyarısı
Kale ağlarına takılan köpeği itfaiye kurtardı
FABRİKA MÜDÜRÜ İLANI

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

FABRİKA MÜDÜRÜ İLANI

Güncel

Ana boru patladı, mahalle su altında kaldı

Güncel

Dere taştı sel suları 2 traktörü sürükledi

Güncel

Salihli'de elektrik kesintisi uygulanacak

Güncel

Meteorolojiden Salihli ve Bölgesi için yağış uyarısı

Güncel

ADALA NERGİS DEMET ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN YENİ BİR ESER: "KURBAĞA İKİ ATLADI BEN ÜÇ ATLADIM"

Güncel

Salihli'nin İçme Suyu Kaynakları Kontrol Edildi

Sağlık

112 çalışanlarına darp

Güncel

Salihli'deki tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları sürüyor

Güncel

Salihli TSO'da Halkbank'ın “İvme Kredisi” anlatıldı

Güncel

Güzergah saatlerine uymayan halk otobüslerine ceza

Güncel

Ygs sonrası ihtiyaç sahibi öğrenciler için kalem topladılar