HABERLER

Güncel

Çiftçiler gününde çiftçileri sevindiren açılış

Salihli Ziraat Odası, 14 Mayıs Çiftçiler Gününün de Tariş’in bahçesinde düzenlediği açılış töreniyle kutladı. Törende Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç’ın ilk projesi olan çiftçilere uygun fiyatlar ve cazip ödeme imkanlarıyla tarım makineleri satışının yapılacağı projenin açılışı gerçekleştirildi.

Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, seçim sürecinde açıkladığı projelerden ilkini 14 Mayıs Çiftçiler Gününde hayata geçirdi. Tariş’in bahçesinde düzenlenen törende çiftçilere uygun fiyatlar ve cazip ödeme imkanlarıyla tarım makineleri satışının yapılacağı projenin açılışı gerçekleştirilerek 14 Mayıs Çiftçi Bayramı da kutlandı. Törenin açılış konuşmasını yapan Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, “Tarlasında, bahçesinde, gece gündüz demeden çalışarak ailesine, evine ve ülkemize üretimle destek veren, Tarımsal üretimin sürekliliğinin sağlanmasında başı çeken üretimin her aşamasında aktif olarak durmadan çalışan, elinin değdiği her şeyi güzelleştiren, emeğini üretime geçiren çiftçilerimizin çiftçiler gününü kutlarım” dedi.

 

“24 saat tüm çiftçilerimizin emrindeyiz”

Çiftçiler gününün tarihçesi hakkında bilgiler veren Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, “Ben ve yönetim kurulum, meclis üyelerim ve oda personelim ile birlikte 24 saat tüm çiftçilerimizin emrindeyiz. Geleceği siz değerli çiftçilerimizin elleriyle kuruyoruz. Bütün zorluklara, sorunlara rağmen inatla üreten, alın teri döken, emek veren çiftçilerimizin gününü kutluyorum” diye konuştu.

“Tüm çiftçilerimizin çiftçiler gününü kutluyorum”

Törende konuşan ve Salihli Ziraat Odasının Türkiye’deki en büyük Ziraat Odalarından birisi olduğuna ve Salihli’de tarımın önemine vurgu yapan İlçe Kaymakamı Levent Kılıç, “Salihli’deki zenginliğin farkındayız. Üretmenin yanında bunun pazarlaması da söz konusu. Bununla ilgili de projeler yapılmasını bekliyoruz. Açılışını yapacağımız projenin üreticilerimiz için hayırlı olmasını diliyor, tüm çiftçilerimizin çiftçiler gününü kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından çiftçiler ve protokol üyeleri, Ziraat Odası tarafında tarım makineleri satışının yapılacağı projenin açılış kurdelesini hep birlikte kestiler. Protokol üyeleri ile çiftçiler tarım makinelerini gezerek makineler hakkında bilgi almasının ardından tören son buldu.

Tariş bahçesinde düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Levent Kılıç, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Demir ile kurum amirleri, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel, Salihli Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy, banka müdürleri, oda ve dernek temsilcileri, siyasi parti başkanları, davetliler ve üreticiler katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Salihli'de Jeoparklar için alan kılavuzu yetiştirilecek
Salihli'ye Gümrük Müdürlüğü müjdesi
Otomobille motosiklet çarpıştı: 1 ölü
Yırtılan aort damarı başarıyla onarıldı
İtfaiye ekipleri her duruma hazır

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

ŞİRKETLER ZORDA

Güncel

Otomobille motosiklet çarpıştı: 1 ölü

Güncel

Yeni Sanayi esnafı iftarda bir araya geldi

Güncel

Yırtılan aort damarı başarıyla onarıldı

Güncel

Terziler ve Tuhafiyeciler Odası iftar geleneğini sürdürdü

Güncel

Salihli'ye Gümrük Müdürlüğü müjdesi

Güncel

İtfaiye ekipleri her duruma hazır

Güncel

ÖZEL SALİHLİ DÜŞÜNÜR KOLEJİ ŞAMPİYONLARINDAN KAYMAKAM VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ'NE ZİYARET

Güncel

İş sağlığı ve güvenliği için toplandılar

Güncel

İl Genelinde Yağmursuyu Izgaraları Temizleniyor

Güncel

Harçlıklarının biriktirip Kızılay'a bağışladılar

Güncel

Salihli'de Jeoparklar için alan kılavuzu yetiştirilecek