HABERLER

Güncel

Çiftçiler gününde çiftçileri sevindiren açılış

Salihli Ziraat Odası, 14 Mayıs Çiftçiler Gününün de Tariş’in bahçesinde düzenlediği açılış töreniyle kutladı. Törende Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç’ın ilk projesi olan çiftçilere uygun fiyatlar ve cazip ödeme imkanlarıyla tarım makineleri satışının yapılacağı projenin açılışı gerçekleştirildi.

Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, seçim sürecinde açıkladığı projelerden ilkini 14 Mayıs Çiftçiler Gününde hayata geçirdi. Tariş’in bahçesinde düzenlenen törende çiftçilere uygun fiyatlar ve cazip ödeme imkanlarıyla tarım makineleri satışının yapılacağı projenin açılışı gerçekleştirilerek 14 Mayıs Çiftçi Bayramı da kutlandı. Törenin açılış konuşmasını yapan Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, “Tarlasında, bahçesinde, gece gündüz demeden çalışarak ailesine, evine ve ülkemize üretimle destek veren, Tarımsal üretimin sürekliliğinin sağlanmasında başı çeken üretimin her aşamasında aktif olarak durmadan çalışan, elinin değdiği her şeyi güzelleştiren, emeğini üretime geçiren çiftçilerimizin çiftçiler gününü kutlarım” dedi.

 

“24 saat tüm çiftçilerimizin emrindeyiz”

Çiftçiler gününün tarihçesi hakkında bilgiler veren Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, “Ben ve yönetim kurulum, meclis üyelerim ve oda personelim ile birlikte 24 saat tüm çiftçilerimizin emrindeyiz. Geleceği siz değerli çiftçilerimizin elleriyle kuruyoruz. Bütün zorluklara, sorunlara rağmen inatla üreten, alın teri döken, emek veren çiftçilerimizin gününü kutluyorum” diye konuştu.

“Tüm çiftçilerimizin çiftçiler gününü kutluyorum”

Törende konuşan ve Salihli Ziraat Odasının Türkiye’deki en büyük Ziraat Odalarından birisi olduğuna ve Salihli’de tarımın önemine vurgu yapan İlçe Kaymakamı Levent Kılıç, “Salihli’deki zenginliğin farkındayız. Üretmenin yanında bunun pazarlaması da söz konusu. Bununla ilgili de projeler yapılmasını bekliyoruz. Açılışını yapacağımız projenin üreticilerimiz için hayırlı olmasını diliyor, tüm çiftçilerimizin çiftçiler gününü kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından çiftçiler ve protokol üyeleri, Ziraat Odası tarafında tarım makineleri satışının yapılacağı projenin açılış kurdelesini hep birlikte kestiler. Protokol üyeleri ile çiftçiler tarım makinelerini gezerek makineler hakkında bilgi almasının ardından tören son buldu.

Tariş bahçesinde düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Levent Kılıç, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ali Demir ile kurum amirleri, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel, Salihli Ticaret Borsası Başkanı Yetiş Aksoy, banka müdürleri, oda ve dernek temsilcileri, siyasi parti başkanları, davetliler ve üreticiler katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Salihli'de Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı
Salihli Kaymakamı Sağlam göreve başladı
Elektrikli bisiklet sürücüsü tırın altında can verdi
Salihli TSO'dan, ismini taşıyan okula tebrik ve teşekkür
Gürbüz ve Koçdemir Ailesinin Mutlu Günü

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Gürbüz ve Koçdemir Ailesinin Mutlu Günü

Güncel

Elektrikli bisiklet sürücüsü tırın altında can verdi

Güncel

İtfaiye aracı devrildi: 3 yaralı

Spor

Selendi Belediyespor yeniden yapılanıyor

Güncel

Salihli'de Mursi için gıyabi cenaze namazı kılındı

Güncel

Fuhuş operasyonu

Güncel

Salihli Kaymakamı Sağlam göreve başladı

Güncel

Aksoy, dolu mağduru çiftçilerle bir araya geldi

Güncel

Salihli TSO'dan, ismini taşıyan okula tebrik ve teşekkür

Güncel

Mevsimin ilk üzümü yetişti

Güncel

Dolu ile birlikte rüzgar vurdu bağlar yan yattı

Güncel

Salihli'de elektrik kesintisi uygulanacak