HABERLER

Güncel

Erkenci kirazda hasat başladı tescilli kiraz gün sayıyor

Salihli'nin önemli tarım ürünlerinden olan Salihli Kirazından erkenci kiraz olarak adlandırılan ve iç piyasada satılarak özellikle büyük şehirlerde Salihli Kirazı olarak satılan erkenci kiraz'da hasat başladı. Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, hasadın başladığı Allahdiyen, Bahçecik ve Gökköy mahallelerini ziyaret ederek çiftçilerden bilgi aldı.

Salihli'nin önemli tarım ürünlerinden olan Salihli Kirazından erkenci kiraz olarak adlandırılan ve iç piyasada satılarak özellikle büyük şehirlerde Salihli Kirazı olarak satılan erkenci kirazda hasat başladı. Ağaçlarda kırmızı rengini alan kirazları umutlarla ve sevinçle toplamaya başlayan kiraz üreticisi ilk ürünlerin fiyatlarından da memnun olduğunu söyledi. Kiraz hasadının yapıldığı Allahdiyen, Bahçecik ve Gökköy mahallelerini ziyaret ederek çiftçilerle bir araya gelen Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, yeni hasat dönemi ile ilgili üreticilerden bilgiler alırken üreticilerin fiyatlardan memnun olduklarını belirtti. Çiftçilere iyi bir hasat dönemi dileyen Yalvaç, "Salihli'mizin önemli tarım ürünlerinden olan erkenci kirazda üreticilerimiz yeni umutlarla hasada başladı. Bizlerde Ziraat Odası olarak hem onların yanında olmak hem de hasat ile ilgili bilgiler almak istedik. Şu anda fiyatlar 7 ila 10 TL arasında. Üreticilerimiz şu an ki fiyatlardan gayet memnun. Umarım önümüzdeki günlerde hasadına başlanacak olan ve büyük çoğunluğu yurt dışına giden tescilli kiraz'da üreticilerimizin yüzü güler. Tüm üreticilerimiz için hayırlı bir hasat dönemi geçirmelerini diliyoruz." dedi. 

Öte yandan dünya çapında meşhur olan ve büyük çoğunlu yurt dışına ihraç edilerek ülke ekonomisine de katkı sağlayan Salihli'nin tescilli kirazında hasadın önümüzdeki günlerde başlayacağı öğrenildi. 

 

 

 

 

 

Salihli'deki tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları sürüyor
Ygs sonrası ihtiyaç sahibi öğrenciler için kalem topladılar
Meteorolojiden Salihli ve Bölgesi için yağış uyarısı
Kale ağlarına takılan köpeği itfaiye kurtardı
FABRİKA MÜDÜRÜ İLANI

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Ana boru patladı, mahalle su altında kaldı

Güncel

Dere taştı sel suları 2 traktörü sürükledi

Güncel

Salihli'de elektrik kesintisi uygulanacak

Güncel

FABRİKA MÜDÜRÜ İLANI

Güncel

ADALA NERGİS DEMET ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN YENİ BİR ESER: "KURBAĞA İKİ ATLADI BEN ÜÇ ATLADIM"

Güncel

Salihli'nin İçme Suyu Kaynakları Kontrol Edildi

Güncel

Meteorolojiden Salihli ve Bölgesi için yağış uyarısı

Sağlık

112 çalışanlarına darp

Güncel

Salihli TSO'da Halkbank'ın “İvme Kredisi” anlatıldı

Güncel

Güzergah saatlerine uymayan halk otobüslerine ceza

Güncel

Salihli Ovasında Buğday Hasadı Başladı

Güncel

Ygs sonrası ihtiyaç sahibi öğrenciler için kalem topladılar