HABERLER

Güncel

Hisar: ''Esnaf ve Sanatkarlarımız usta kalfa ve çıraklarımız ile büyük bir aileyiz''

Yüksel Hisar'ın başkanlığını yaptığı Salihli Madeni Eşya Sanatkarları ve Esnaf Odası, yaptığı çalışmaların ardından Caferbey mevkinde yer alan Şelale Kır Düğün Bahçesini oda ve üyelerinin hizmetine kavuşturdu. Başkan Yüksel Hisar, "Esnaf ve Sanatkarlarımız usta kalfa ve çıraklarımız ile büyük bir aileyiz" dedi.

Başkanlığını Yüksel Hisar'ın yaptığı Salihli Madeni Eşya Sanatkarları ve Esnaf Odası tarafından yapılan çalışmaların ardından Salihli'nin Caferbey mahallesi mevkinde yer alan Şelale Kır Düğün Bahçesi Salihli Madeni Eşya Sanatkarları ve Esnaf Odasına kazandırılarak üyelerin hizmetine kavuşturuldu.

 

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Başkan Yüksel Hisar, "Biz üyelerimiz ile biz olduk. Enerjimizi camiamızdan aldığımız sinerji ile hizmete dönüştürüyoruz. Çünkü; Halka hizmeti Hakka hizmet olarak algılıyoruz. Amacımız sağlam ve kalıcı işler ve eserler bırakmaktır. Abartıdan uzak, mütevazı bir şekilde, kimseye gölge etmeden temsil ettiğimiz kitlenin gözü kulağı olarak daima hizmetkârlığı kendimize şiar edindik. Bu güne kadar açılmayan kapıları açmaya, gidilmeyen yerlere gitmeye, sıkılmayan ve öpülmeyen elleri sıkmaya ve öpmeye çalıştık. Kardeşlik, dostluk ve arkadaşlık duygularını pekiştirerek ortak noktamızın esnaf ve sanatkârlarımızın temsili ve hizmeti olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadık. Temsil ettiğimiz kitleyi bilim ve ilim ile buluşturabilme adına kurslar, seminerler, toplantılar, ufuk turları ve sempozyumlar düzenledik. Hizmetlerimizde kalıcı ve anlaşılır olmayı sağladık. Bugüne kadar yapılmayanları doğru olarak yapmaya özen gösterdik. Ekibimiz ile birlikte detaylı düşünüp çoğunluğun kabul gördüğü konuları değinmeye, hizmetleri hayata geçirmeye gayret ettik" dedi. 

"fedakarca yapmış olduğumuz birikimler sonucu tesisi camiamıza kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz"

 Fedakarca yapılan çalışmaların sonucunda tesisi camiaya kazandırmanının mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Hisar, "Küçük miktarlardaki bütçemiz ile yasaların belirlediği orandaki ücret ve huzur haklarını almayarak fedakarca yapmış olduğumuz birikimler sonucu 883.000,00TL’ sı bedel karşılığında bu tesisi camiamıza kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Odamızın kurumsal kimliğe kavuşması için, yasaların emrettiği konularda hizmet kalite ve çeşitliliğimizi arttırıp üyelerimizin ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştık. Odamıza kazandırdığımız bu tesiste üyelerimize ve yanlarında çalışanlarla iş güvenliği ve işçi sağlığı toplantıları, mesleki eğitim ve meslektaşlar arası diyalog toplantıları, Ahilik haftası kutlama etkinlikleri toplantıları, üyelerimizin ürettikleri ürünlerin sergileyebilecekleri teşhir alanı olarak hizmet vermeyi düşünüyoruz" şeklinde konuştu.

"Şehit aileleri, üyelerimiz, üyelerimizin yanlarında çalışanlara, eski üyelerimize, diğer esnaf ve sanatkârlarımıza ve Salihli halkına hizmet vermek istiyoruz"

Esnaf odasına kazandırılan Kır düğün bahçesi ile Salihlililere hizmet vermek istediklerini belirten Salihli Madeni Eşya Sanatkarları ve Esnaf Odası Başkanı Yüksel Hisar, "Ayrıca Kır Düğün Bahçesi olarak da başta şehit aileleri, üyelerimiz, üyelerimizin yanlarında çalışanlara, eski üyelerimize, diğer esnaf ve sanatkârlarımıza ve Salihli halkına hizmet vermek istiyoruz.Bu tesisin odamıza kazandırılmasında emeği geçen, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen üyelerimize, tesisin satışında Kayalar San. Tic. Ltd. Şti.’ ne odamıza göstermiş olduğu maddi ve manevi desteklerinden dolayı şahsım ve temsil etmiş olduğum yetkili kurullarımız adına teşekkürlerimi sunarım" diye konuştu.

 

 

 

 

Salihlililer, Vali Deniz'den müze ve jeotermal konusunda destek talep etti
Zincirleme trafik kazası: 1 ölü
Salihli'de ailelere bağımlılıklarla mücadele anlatılıyor
Salihli'de 515 kişiye verem eğitimi
CHP'den Salihli'de birlik beraberlik ve dayanışma kahvaltısı

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Spor

Salihli Belediyespor'da 3 oyuncu gitti, 4 oyuncu geldi

Güncel

Salihli'de ailelere bağımlılıklarla mücadele anlatılıyor

Güncel

Zincirleme trafik kazası: 1 ölü

Spor

Yıldızgücü'lü miniklere Bil Kolejinden destek

Sağlık

Salihli'de 515 kişiye verem eğitimi

Güncel

Salihlililer, Vali Deniz'den müze ve jeotermal konusunda destek talep etti