Salihli Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ertan Gökçe
Güncel

İYİ Parti Salihli’de seçim startını verdi

İYİ Parti, 2019'da yapılması planlanan yerel seçimlere hazırlık için oluşturduğu heyetleri çalışmalar yapmak üzere illere gönderdi. Çalışmalar kapsamında Ankara’dan yola çıkan bir grup Salihli’ye gelerek Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ile Ziraat Odasını ziyaret etti.

İYİ Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı D. Müsavat Dervişoğlu başkanlığında Milletvekilleri, GİK üyeleri ve Kurucular Kurulu üyelerinden oluşan bir heyet Manisa ve ilçelerinde ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretler kapsamında Genel İdare Kurulu (GİK) üyelerinden Reşat Erdoğan, Osman Kaçmaz ve kurucu üye olan Ömer Karakaş İYİ Parti Manisa İl Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Salihli’ye geldiler. Salihli’de Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yüksel ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen İYİ Parti kurmayları yerel seçim startını verdiklerini söylediler.

“STK’lar ve esnaf odalarının çok sorunları var”

İyiler kervanı olarak Anadolu’da yayıldıklarını belirten GİK üyesi Osman Kaçmaz, “ Parlamenter sistemden vazgeçildi. 24 Haziran sonrası başlayan devlet krizi hala sürüyor. Günümüzde yaşadığımız ekonomik krizi de göz önünde bulundurursak sektörlerin sorunlarını yerinde görüp değerlendirmek için Türkiye genelinde 81 il ve ilçelerini ek tek ziyaret ediyoruz. STK’lar ve esnaf odalarının çok sorunları var. Bizde sorunları yerinde inceleyip neler yapabiliriz diye genel merkezimize ayrıntılı bir rapor ileteceğiz. Bizleri misafir ettiğiniz için teşekkür eder her zaman yanınızda olduğunuzu belirtmek isterim” dedi.

“Banka faizleri sürekli arıyor esnafın kredi borcu da sürekli artıyor”

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim yüksel ise; “Özel sektörün sıkıntılı olduğu bir dönemde siyasileri odamızda görmek bizleri mutlu etti. Tüm siyasi partilerin temsilcilerini odamızda görmek isteriz. Salihli TSO olarak sadece Salihli’nin değil Kula ve Selendi’deki sektörlerin de temsilcisiyiz. Salihli’nin sorunlarını iş dünyasının ve esnafların sorunlarını odamız bünyesini oluşturan 17 meslek grubu ile ortak karar alıp iş birliği içinde kararlarımızı alıyoruz. Siz siyasilerden beklentimiz sorunlarımızı Ankara’ya iletmeniz. Özel sektör hiç bu kadar borçlanmamıştı. Banka faizleri sürekli arıyor esnafın kredi borcu da sürekli artıyor. Üretim olmayınca para da bitiyor ve bir yerden sonra kriz oluşuyor. Bunun önüne ancak üretimi artırıp ihracatı artırarak geçebiliriz.  Salihli’nin, Kula ve Selendi’nin sorunları var ve bu çözülmeyen sorunların takipçisi olmanızı istiyoruz. Türkiye bu krizden zararlı çıkarsa hepimiz etkileniriz. İş dünyası olarak karamsar tablo çizerek kepenk kapatmak istemiyoruz. Hep birlikte krizi aşmak için üretime yönelmeliyiz” dedi.

“En iyi iletişimin yerinde olacağını düşünüyoruz”

Mahalli seçimler öncesi ekonomik krizi görerek Türkiye’de sorunları yerinde istişare etmek istedikleri için yola çıktıklarını belirten İYİ Parti kurucu üyesi Ömer Karakaş, “Sivil Toplum Kuruluşlarının yerel seçim çalışmalarında bizlerden istekleri varsa biz vekillerimize ileteceğiz. En iyi iletişimin yerinde olacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

“Salihli’ye Belediye Başkanı olacak kişi profili ufku geniş partici değil herkesi kucaklayan bir kişi olmalı”

GİK üyesi Osman Kaçmaz’ın İbrahim Yüksel’e yönelik belediye başkan adayı olarak kimi görmek istersiniz sorusuna Yüksel’den isim veremem ama Salihli’ye başkan adayı olacak kişinin profilini çizebilirim ancak cevabı geldi. Kısa süre gülüşmelere sebep olan sorunun ardından İbrahim Yüksel, “. Salihli’nin hinterlandı sebebiyle Salihli 500 bin kişiye hitap ediyor. Salihli’ye Belediye başkanı olacak kişi profili ilk olarak ufku geniş 500 bin kişiye hizmet edecek bir isim olmalıdır. Ayrıca partici değil herkesi kucaklayan bir kişi olmalı. Bizim yönetimimiz ve meclisimiz de bu şekilde ve kararlarımızı ortak akılla alıyoruz” dedi.

 

 

 

 

HABERLER

Bakan Selçuk, Manisa'da incelemelerde bulundu
Heyelan çocuk parkını yuttu
Tekelioğlu'na Yeni Sondaj
ÇOCUKLARDA KLEPTOMANİ'YE DİKKAT!
TEMA Vakfı iklim için Kadın Liderleri destekliyor

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Heyelan çocuk parkını yuttu

Spor

Poyraz ve Kocaçeşmespor 3 puanı kaptılar

Spor

Bal'da Manisa derbisi

Eğitim

ÇOCUKLARDA KLEPTOMANİ'YE DİKKAT!

Güncel

TEMA Vakfı iklim için Kadın Liderleri destekliyor

Güncel

Tekelioğlu'na Yeni Sondaj

Spor

Salihlispor İl üçüncüsü oldu

Güncel

Bakan Selçuk, Manisa'da incelemelerde bulundu

Spor

Manisa Büyükşehir Belediyespor'dan 4 Gollü Galibiyet

Güncel

e-Çiftçi sistemi devrede