HABERLER

Güncel

Millet İttifakı Büyükşehir Adayı Sıktaşlı Salihli’de tanıtıldı

Millet İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Orkun Sıktaşlı, Salihli’de CHP İlçe Teşkilatını ziyaret ederek parti binasında düzenlenen basın toplantısıyla Salihlililere tanıtıldı. Sıktaşlı, parti binasında yaptığı açıklamada İyi Partinin olduğu kadar CHP’nin de adayı olduğunu söyledi.

CHP Salihli İlçe Teşkilatı binasında düzenlenen basın toplantısında Millet İttifakının Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Sıktaşlı, Salihlililere tanıtıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Salihli İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık, Hep birlikte bu yola çıktıklarını bu yolun mutlu sonuna 31 Mart akşamı ulaşmak için el birliği ile çalışmak anlamında yola devam ettiklerini söyledi. Kocabıyık, “Bizim eriye dönük o muydu bu muydu diyerek tartışmamız kimseye yarar sağlamaz. Biz yolumuza devam edeceğiz” dedi.

İyi Parti Salihli İlçe Başkanı Şentürk Tütüncü, Bu milletin ittifakı, 31 Mart 2019’unda girilecek olan yerel seçimlerin ittifakı olduğunu, hep birlikte Salihli’de Mazlum beyi Manisa merkez’de Orkun beyi destekleyeceklerini söyledi. CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban ise, Geçtiğimiz hafta Mazlum Nurlu’nun başkan adaylığını burada açıkladıklarını söyleyerek Orkun Sıktaşlı için de İyi Parti Manisa İl Başkanıyla da daha önce Orkun Sıktaşlı isminde anlaştıklarını belirterek Genel Merkezin de kararının bu yönde olmasından dolayı için genel merkeze teşekkür etti.

 Cumhuriyet Halk Partisi İl örgütü ve yönetimi olarak Orkun Sıktaşlıların arkasında olduklarını belirten Balaban, “ Orkun bey dürüst, başarılı, vizyonu olan, 2 yabancı dili olan en önemlisi siyaseti bilen gerçekten Manisa’ya farklı bir bakış açısıyla hizmet verecek ve özellikle de CHP ile İyi Parti’nin değil tüm Manisa’nın bir belediye başkanı olacak naiflikte bir insan. Ben Orkun beyle birlikte Manisa’daki tek adam yönetimine son vereceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Mazlum Nurlu, “Bugün aramıza Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Orkun Sıktaşlı var. İnşallah bu yolu beraber yürüyeceğiz” dedi.

Salihli’de Mazlum Nurlu’nun başarılı olacağından emin olduğunu söyleyen Millet İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orkun Sıktaşlı, “Ben Manisalıyım, 100 yılı aşkındır ailem Manisa’da. İnşaat Mühendisiyim ve 2 yabancı dil biliyorum. Çocukluğumdan beri hayalim, yaşadığım şehir de nasıl güzellikler sergilerim. Çocukluğumun bir kısmı yurt dışında geçti. Orada her türlü imkanım vardı. Ama Tatile geldiğimizde çocuklarımızın her türlü yokluğu ile de karşılaşıyordum. Siyasetle uğraştım ama hiç milletvekilliği düzeyinde düşünmedim. Sürekli yaşadığımız şehri nasıl daha iyi tasarlarız düşüncesinde oldum. Kendimi bu alanda önemli derecede eğittim ve Üniversite hayatım boyunca da şehircilik bölümünde araştırmalar yaptım. Bilgi ve donanım olarak şu an ki mevcut başkan da kat ve kat donanımlıyım” dedi.

Vaatlerinden de partililere bilgiler veren Orkun Sıktaşlı, Seçildiği zaman tek akıllı bir yönetim olmayacağını, Mazlum başkanında aynı zamanda büyükşehir başkanı olacağını söyledi.

Sıktaşlı’nın, partilerin sorularını cevaplamasıyla toplantı son buldu.

 

 

 

 

 

Salihli Özel Can Hastanesi'nde Psikiyatri Uzm. Dr. Melike Ece Esen hasta kabulüne başladı
TEMA Vakfı'nın yönetimi 23 Nisan'da Rüya Aygüneş'e emanet
Turan Caddesinde park yasağı başladı
Arı ölümlerinin nedeni iklim değişikliği değil, bilinçsiz ilaçlama
Üzüm bağlarını don vurdu, rekoltenin düşmesi bekleniyor

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Devraldığı belediyenin borçlarını afişle açıkladı

Güncel

Bebeğini kaybeden anne bebeğinin battaniyesini elinden düşürmedi

Güncel

Eşekle pazaryerine giren çocuklar ortalığı karıştırdı

Güncel

Turan Caddesinde park yasağı başladı

Güncel

Önce bariyerlere ardından da refüje çarptı

Güncel

Atık araç lastikleriyle istinat duvarı

Güncel

Dededen toruna en anlamlı miras

Spor

Salihli galibiyetle başladı galibiyetle bitirdi

Güncel

Üzüm bağlarını don vurdu, rekoltenin düşmesi bekleniyor

Spor

Somaspor'un rakibi belli oldu

Güncel

Miniklerden “Yaratıcı Drama ve Tasarım” atölyesi

Güncel

Kanalda mahsur kalan köpeğe itfaiye kurtardı