HABERLER

Güncel

OKUYORUM PARLIYORUM

Manisa Salihli Ova Küme Evleri İlkokulu öğrencileri “Okumak Yaşamaktır” projesi kapsamında “Okuyorum Parlıyorum” sloganıyla kitap okuma etkinliği düzenledi.

Kuruculuğunu Fransa’ nın Saint Denis kentindeki Jean Baptiste Bossard Okulu nile Rize Çayeli İshakoğlu İlkokulu’nun yaptığı Ulusal ve Uluslar arası “Okumak Yaşamaktır” projesinde, Türkiye’den 81 il ve 16 Avrupa ülkesinden okullar yer alıyor. Projede Manısa’yı temsil eden Salihli ilçesindeki Ova Küme Evleri İlkokulu öğrencileri de ilçenin çeşitli tarihi ve turistik mekanlarında okuma etkinliği gerçekleştirdi.Proje il temsilcisi Ova Küme Evleri İlkokulu öğretmeni Berrak Kocaman projenin 6-12 yaş grubunu kapsadığını, her il ve ülkedeki okulların oluşturdukları sloganla tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerin bulunduğu mekanlarda kitap okuma etkinliği yaptığını anlattı. Kocaman, projenin amacının kitap okuma bilincini çocuklara aşılamak, kitap okumaya her kesimin dikkatini çekmek, her okulun kendi bölgesini tanıtarak dünyaya mesaj vermek olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

“Manisa Salihli Ova Küme Evleri İlkokulu sloganını “okuyorum parlıyorum” olarak belirlemiştir. Çekimlerini ve kitap okuma etkinliğini Sardes Antik Kenti, Kurşunlu Şelaleri, Artemis Tapınağı, Tarihi Tren Garı, Anadolu Çınarı ve Kız Köprüsü’de gerçekleştirdik. Bu proje kapsamında Manisa ilimiz ve Salihli ilçemiz, doğal, kültürel, tarihi mekanları 28 Mayıs günü 81 il ve 16 ülkede eş zamanlı yapılacak olan fotoğraf sergilerinde en güzel şekilde tanıtılacaktır. Bize bu süreçte desteğini sunan Özel Can Hastanesine teşekkürlerimizi sunarız.”

Salihli'de bayram sıcak geçecek
Arefe günü pazarlıklar sıkılaştı
Güvenlik güçleri bayramda görev başında
Motosiklet kazası: 1 ölü
Üzüm Festivali başlıyor

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Direksiyon hakimiyetini kaybeden motosiklet sürücüsü yola düşerek öldü

Güncel

Elektrik akımına kapılan bir kişi hayatını kaybetti

Güncel

Aracın değeri kadar ses sistemi döşedi

Güncel

Arefe günü pazarlıklar sıkılaştı

Güncel

Üzüm Festivali başlıyor

Güncel

Motosiklet kazası: 1 ölü

Güncel

Salihli Belediyespor Afyon kampını tamamladı

Güncel

Salihli'de bayram sıcak geçecek

Güncel

Aynı tarlada 7 cins kavun hasadı

Güncel

Güvenlik güçleri bayramda görev başında

Spor

Selendili oyuncular Milli Takım'da