HABERLER

Güncel

Perşembe Pazarının yeni yeri salı günü belli olacak

    Manisa’da 2 aydır tartışma konusu olan Perşembe Pazarı’yla ilgili son durumu açıklayan Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, yeni yerin salı günü netleşeceğini söyledi. 
    Manisa Pazarcılar Odası Başkanı Halim Şener, yaklaşık 8 haftadır kurulamayan Perşembe Pazarı ile ilgili  yapılan son görüşmeleri ve yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Ulaşım Koordinasyon Merkezine (UKOME) 3 yer önerisinde bulunulduğunu ifade eden Şener, “Pazaryeri konusunda görüşmelerimiz yeri geldi tıkandı, yeri geldi iptal oldu, yeri geldi yeni yerler gösterildi. Bunların üzerinde yapılan çalışmalarda UKOME en son geçen hafta toplandı. Toplantıda bir alt komisyon oluşturuldu. Bu alt komisyonun 3-5 gün içerisinde yeni bir araştırma, yeni bir çalışma içerisinde kamuoyu yoklaması yapılarak, trafiği aksatıp aksatmayacağıyla ilgili bir çalışma içerisine girdiler. Alt komisyondan üst komisyona gidip karar vereceğini, Salı günü de UKOME’nin toplanıp yeri bir karar aşamasında olduğunu öğrendik. İnşallah bu karar pazarcı esnafımızın lehine olur” dedi. 
   Perşembe Pazarının Manisa’nın en eski pazarlardan biri olduğunu kaydeden Şener, 8 haftadır açılmadığını bundan dolayı hem vatandaşların hem de pazarcı esnafının mağdur olduğunu da sözlerine ekledi. 
Pazarcı esnafı olarak 3 fark yer talep ettiklerini yineleyen Şener, “Pazarcı esnafımız 2 aydır sıkıntı yaşıyor. Salı günü yapılacak toplantı sonrası Perşembe Pazarının yeni yeri netlik kazanacak. Daha önce 3 yer talep ettiğimizi söylemiştik. Bunlar, Murat Caddesi, İmam Hatip Lisesi’nden Köprülü Kavşağa giden yol ve Avni Gemicioğlu Caddesi. Komisyonun nihai karar vermesini bekliyoruz. Özellikle Avni Gemicioğlu Caddesi üzerinde duruluyor. Güzel bir sonuç çıkacağına kalben inanıyorum. İnşallah pazarcı esnafımıza ve vatandaşlarımıza güzel haberler veririz” ifadelerini kullandı. 

Salihli'de bayram sıcak geçecek
Arefe günü pazarlıklar sıkılaştı
Güvenlik güçleri bayramda görev başında
Motosiklet kazası: 1 ölü
Üzüm Festivali başlıyor

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Direksiyon hakimiyetini kaybeden motosiklet sürücüsü yola düşerek öldü

Güncel

Elektrik akımına kapılan bir kişi hayatını kaybetti

Güncel

Aracın değeri kadar ses sistemi döşedi

Güncel

Arefe günü pazarlıklar sıkılaştı

Güncel

Üzüm Festivali başlıyor

Güncel

Motosiklet kazası: 1 ölü

Güncel

Salihli Belediyespor Afyon kampını tamamladı

Güncel

Salihli'de bayram sıcak geçecek

Güncel

Aynı tarlada 7 cins kavun hasadı

Güncel

Güvenlik güçleri bayramda görev başında

Spor

Selendili oyuncular Milli Takım'da