Salihli Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ertan Gökçe
Güncel

SALİHLİ BELEDİYESİNDE ETİK KOMİSYONU KURACAĞIZ

SALİHLİ BELEDİYESİNDE ETİK KOMİSYONU KURACAĞIZ... DÜRÜST OLACAĞIZ... HESAP VEREBİLEN, AÇIK VE ŞEFFAF OLACAĞIZ...

Salihli Belediyesinin hesabını düzgün tutamayanlar, bu milletin hakkını, hukukunu koruyamaz. Yaptığı işin hesabını veremeyenler, bu millet adına kimseden hesap soramaz. İşte meselenin özü budur.

Salihli halkının iradesi ile seçilen Belediye yönetimi her soruya hesap verebilir, açık ve şeffaf olmak zorundadır. Bizim en önemli YÖNETİM İLKEMİZ bu olacaktır. YENİ NESİL BELEDİYECİLİKTEKİ çağdaş demokratik yönetim anlayışı da zaten bunu gerektiriyor.

Her şey Salihli halkının gözü önünde cereyan edecek. Birinci kural bu olacak.Yalnız unutmayalım ki ancak milletin gözünden kaçıracak işleri olmayanlar, açık ve şeffaf olabilirler.

BAŞKAN DAHİL, MECLİS ÜYELERİ DAHİL, MÜDÜRLERDEN, ÇAVUŞLARA VE İŞÇİLERE KADAR SALİHLİ BELEDİYESİNDE HERKES HER YIL MAL BEYANINDA BULUNACAK.

“Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ile Başvuru Usul ve Esasları Hakkındaki Yönetmelik” gereği; her partiden eşit temsilcisi olacak olan Salihli Belediyesi ETİK KOMİSYONU kuracağız.

Bu ETİK KOMİSYONUNUN AMACI; kamuda etik kültürünü yerleştirmek, kamu görevlilerinin görevlerini yürütürken uymaları gereken etik davranış ilkelerini belirlemek, bu ilkelere uygun davranış göstermeleri açısından onlara yardımcı olmak ve görevlerin yerine getirilmesinde rüşvet almamak, yolsuzluk yapmamak, ihaleye fesat karıştırmamak, adalet, dürüstlük, saydamlık ve tarafsızlık ilkelerine zarar veren ve toplumda güvensizlik yaratan durumları ortadan kaldırmak suretiyle kamu yönetimine halkın güvenini artırmaktır.

Bizim dönemimizde başkanlık kapısı sökülüp sonra 3 kapı yapılmayacak başkanlık odası dahil tüm Salihli Belediyesi odaları cam kapı olacak. Belediye şeffaf olacak.

Salihli Belediyesinin yılık bütün hesaplarını internetten yayınlayacağız. Karda mıyız yoksa zararda mıyız? Borçlu muyuz ? Salihli halkı bu hesaplara kolayca ulaşabilecek.Yıl yılda değerlendirmesini bağımsız mali bilir kişilere rapor ettireceğiz. Böylece bütçelerin gerçekleşme oranlarını başarıyı ve başarısızlığı Salihli halkı yıl yıl takip edebilecek.

2019 - 2024 yılları arası için 5 YILLIK TAHMİNİ BÜTÇE YAPACAĞIZ VE HALKIN BİLGİSİNE SUNACAĞIZ. BÖYLELİKLE RASYONEL VE PROGRAMLI, HEDEFİ OLAN YÜRÜTÜLEBİLİR BİR HİZMET ANLAYIŞI GETİRECEĞİZ.

MECLİS TOPLANTILARINI VE SALİHLİ BELEDİYESİNCE YAPILAN TÜM İHALELERİ İHALE ODASINDAN CANLI OLARAK İNTERNETTEN YAYINLAYACAĞIZ.

SALİHLİ BELEDİYESİ ARTIK DİJİTAL BİR BELEDİYE OLACAK. SALİHLİ’Yİ ÇAĞDAŞ YAZILIMLAR VE 4.0 ENDÜSTRİ OTOMASYON SİSTEMİ İLE YÖNETECEĞİZ.

Nasipse, Salihli halkı bizi işin başına getirirse SALİHLİ'DE ŞEFFAF BELEDİYECİLİK uygulamasını hayata geçireceğimize SÖZ VERİYORUZ...

İŞİMİZ HİZMET... GÜCÜMÜZ SALİHLİ HALKI...

Ertan Gökçe 
Salihli Bağımsız Belediye Başkan Adayı

 

HABERLER

Trafikte uygunsuz parklar son buluyor
Su basan ovada balıkçıl göçmen kuşlar ava çıktı
Hırsızlığa çocuğunu da alet etti
Kurtuluş Savaşı kahramanları ilgiyle izlendi
Millet ve Cumhur İttifakının adayları bir araya geldi

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Spor

Emir Cephesi federasyonun istifa etmesini istiyor

Spor

Tecrübeli hoca Tok imzayı attı

Güncel

Hırsızlığa çocuğunu da alet etti

Güncel

Trafikte uygunsuz parklar son buluyor

Güncel

Millet ve Cumhur İttifakının adayları bir araya geldi

Güncel

Emlakçılardan ziyaret turu

Spor

Süper Amatör'de kritik hafta

Güncel

Kurtuluş Savaşı kahramanları ilgiyle izlendi

Güncel

Su basan ovada balıkçıl göçmen kuşlar ava çıktı

Güncel

Hırsızlığa çocuğunu da alet etti

Güncel

BAĞIMSIZ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ERTAN GÖKÇE'DEN SALİHLİ'YE GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ (GES) PROJESİ