HABERLER

Güncel

Salihli TSO delegeleri TOBB Genel Kurulu’na katıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 74, Genel Kurulu’na katılan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nın delegeleri Anıtkabir ziyaretinden sonra genel kurulda oylarını kullandı.

    TOBB’un 74. Genel Kurulu TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Genel Kurul’a TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Meclis Başkanı Süleyman Oral, Meclis Üyeleri Murat Girgin ve Süleyman Sevinç ile Genel Sekreter Levent Kılınçaslan katıldı.

 

 

   Oy kullanımı öncesinde, Türkiye’nin ekonomik durumu hakkında bir konuşma yapan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, iş dünyası olarak kendilerine güvendiklerini belirterek, “Hedeflerimiz büyük. Türkiye sadece bölgesinin değil, dünyanın ekonomik devi olacak” dedi.​

    Başarıya ulaştıracak esas gücün birlik ve beraberlikten geçtiğini bildiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bu süreçte 4 ana meseleye odaklandık. İlk olarak Oda ve Borsalarımızın gücünü ve kapasitesini artırdık. Odaklandığımız ikinci konu, özel sektörümüzün yurtdışındaki lobisiydi. Eskiden kapısından dahi giremediğimiz küresel iş örgütlerinin tamamında artık söz sahibi olduk. Özel sektörümüzün çıkarlarını tüm dünyada savunan bir camia haline geldik. Üçüncü önceliğimiz, ülke meselelerinde inisiyatif almak oldu. Dördüncü olarak, Türkiye’nin zenginleşmesi için fikir ürettik, proje ürettik” dedi.

 

 

    TOBB’un 74. Genel Kurulu nedeniyle Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında TOBB Yönetim Kurulu, konseyler, oda, borsa başkanları ve delegeler Anıtkabir’i ziyaret ederek, Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulundu.​

     Yapılan oylamada Rifat Hisarcıklıoğlu, delegelerin tamamının oylarıyla yeniden TOBB Başkanlığına seçildi.

Salihli'de bayram sıcak geçecek
Arefe günü pazarlıklar sıkılaştı
Güvenlik güçleri bayramda görev başında
Motosiklet kazası: 1 ölü
Üzüm Festivali başlıyor

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Direksiyon hakimiyetini kaybeden motosiklet sürücüsü yola düşerek öldü

Güncel

Elektrik akımına kapılan bir kişi hayatını kaybetti

Güncel

Aracın değeri kadar ses sistemi döşedi

Güncel

Arefe günü pazarlıklar sıkılaştı

Güncel

Üzüm Festivali başlıyor

Güncel

Motosiklet kazası: 1 ölü

Güncel

Salihli Belediyespor Afyon kampını tamamladı

Güncel

Salihli'de bayram sıcak geçecek

Güncel

Aynı tarlada 7 cins kavun hasadı

Güncel

Güvenlik güçleri bayramda görev başında

Spor

Selendili oyuncular Milli Takım'da