HABERLER

Güncel

Salihli’de anlamlı günde anlamlı ziyaret

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e Mareşallik ve Gazilik unvanının verilişinin yıldönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü Salihli’de düzenlenen etkinlikler ile kutlanıyor.

Etkinlikler kapsamında Türkiye Muharip Gaziler Derneği Salihli Şube Başkanı Nevzat Aydın ve Yönetim Kurulu üyesi gaziler, Salihli’de yaşamını sürdüren Kore Gazisi Yusuf Yılmaz’ı ziyaret ederek, Gaziler Gününü kutladılar.
    Anlamlı günde yapılan anlamlı ziyarette Şube Başkanı Nevzat Aydın Türk Bayrağı ve Kore Bayrağı hediye etti. Gazi arkadaşlarını gören Yusuf Yılmaz gözyaşlarını tutamadı. İlerleyen yaşına rağmen anılarını dili döndüğünce anlatmaya çalıştı.
    Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Nevzat Aydın, “Salihli’de yaşayan 9 Kore Gazimiz var. Yusuf Yılmaz’da bu gazilerimizden biri. Biz de Muharip Gaziler Derneği Salihli Şubesi olarak 19 Eylül Gaziler Günü kutlamaları kapsamında Kore Gazimiz Yusuf Yılmaz’ı evinde ziyaret ettik.” dedi.

“Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Salihli Şubesi’nden Gazilere ziyaret”

     Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Salihli Şube Başkanı Ali Işık, Başkan Yardımcısı Şükrü Kol, Sekreter, Erol Kırk pulat, Sayman Ali Bayın, Üye Orhan Sümekçi etkinlikler kapsamında, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Salihli Şube Başkanı Nevzat Aydın ve Dernek Üyesi gazileri ziyaret ederek, Gaziler Gününü kutladı.

       “Yüce Türk Milleti, bizlere bıraktığınız mirasa sahip çıkacaktır”

     Emekli Astsubaylar Derneği Salihli Şube Başkanı Ali Işık ziyaretleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Üzerinde yaşadığımız topraklar dünyanın en zor ve hasas bölgesidir. Bu toprakların vatan edinilmesinde hür ve bağımsız, huzur içinde yaşamamızda kahraman gazilerimizin ayrı bir önemi vardır. Türk Milleti şükran ve minnetini ifade ettiği 19 Eylül 1921 tarihi, aynı Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi ve Gazilik Unvanı’nın da verildiği gündür. Bugün ayrıca vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda etmeyi görev alarak gazilik onuruna erişen vefakâr ve fedakâr gazilerimizin mutlu günüdür. Şehit ve gazi kanıyla sulanmış mukaddes vatan topraklarımızın savunulmasında verdiğiniz emsalsiz mücadeleyi, Yüce Türk Milleti her zaman minnetle anacak ve bizlere bıraktığınız mirasa sahip çıkacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta büyük devlet adamı, eşsiz lider gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken, tüm gazilerimizin bu anlamlı gününü kutlarız”  dedi.

Para alan şoför kartını okutmazsa şoför kartı iptal olacak
Salihli'nin sultanları evinde Büyükcekmece'ye 3 -1 yenildi
Burhaniye Belediyespor : 0 Salihli Belediyespor : 1
Salihli'de JES'lerin zararları anlatıldı
Kocası tarafından darp edilen kadın kuaföre sığındı

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

18 liraya aldığı bisikleti 10 bin liraya bile satmıyor

Güncel

Kocası tarafından darp edilen kadın kuaföre sığındı

Siyaset

İYİ Parti Salihli İlçe Başkanı Mazbatasını aldı

Güncel

Salihli'de JES'lerin zararları anlatıldı

Güncel

21 Genç çiftçiye 105 düve dağıtıldı

Güncel

Pamukta çıkış yolu aranıyor

Güncel

Burhaniye Belediyespor : 0 Salihli Belediyespor : 1

Güncel

Para alan şoför kartını okutmazsa şoför kartı iptal olacak

Güncel

Soma'da drone destekli trafik denetimi

Güncel

Salihli'nin sultanları evinde Büyükcekmece'ye 3 -1 yenildi

Güncel

Uyku problemi olan hastalar uyuyarak şifa bulacak