Salihli Bağımsız Belediye Başkan Adayı Ertan Gökçe
Güncel

Salihli’de anlamlı günde anlamlı ziyaret

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e Mareşallik ve Gazilik unvanının verilişinin yıldönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü Salihli’de düzenlenen etkinlikler ile kutlanıyor.

Etkinlikler kapsamında Türkiye Muharip Gaziler Derneği Salihli Şube Başkanı Nevzat Aydın ve Yönetim Kurulu üyesi gaziler, Salihli’de yaşamını sürdüren Kore Gazisi Yusuf Yılmaz’ı ziyaret ederek, Gaziler Gününü kutladılar.
    Anlamlı günde yapılan anlamlı ziyarette Şube Başkanı Nevzat Aydın Türk Bayrağı ve Kore Bayrağı hediye etti. Gazi arkadaşlarını gören Yusuf Yılmaz gözyaşlarını tutamadı. İlerleyen yaşına rağmen anılarını dili döndüğünce anlatmaya çalıştı.
    Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Nevzat Aydın, “Salihli’de yaşayan 9 Kore Gazimiz var. Yusuf Yılmaz’da bu gazilerimizden biri. Biz de Muharip Gaziler Derneği Salihli Şubesi olarak 19 Eylül Gaziler Günü kutlamaları kapsamında Kore Gazimiz Yusuf Yılmaz’ı evinde ziyaret ettik.” dedi.

“Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Salihli Şubesi’nden Gazilere ziyaret”

     Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Salihli Şube Başkanı Ali Işık, Başkan Yardımcısı Şükrü Kol, Sekreter, Erol Kırk pulat, Sayman Ali Bayın, Üye Orhan Sümekçi etkinlikler kapsamında, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Salihli Şube Başkanı Nevzat Aydın ve Dernek Üyesi gazileri ziyaret ederek, Gaziler Gününü kutladı.

       “Yüce Türk Milleti, bizlere bıraktığınız mirasa sahip çıkacaktır”

     Emekli Astsubaylar Derneği Salihli Şube Başkanı Ali Işık ziyaretleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Üzerinde yaşadığımız topraklar dünyanın en zor ve hasas bölgesidir. Bu toprakların vatan edinilmesinde hür ve bağımsız, huzur içinde yaşamamızda kahraman gazilerimizin ayrı bir önemi vardır. Türk Milleti şükran ve minnetini ifade ettiği 19 Eylül 1921 tarihi, aynı Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal rütbesi ve Gazilik Unvanı’nın da verildiği gündür. Bugün ayrıca vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda etmeyi görev alarak gazilik onuruna erişen vefakâr ve fedakâr gazilerimizin mutlu günüdür. Şehit ve gazi kanıyla sulanmış mukaddes vatan topraklarımızın savunulmasında verdiğiniz emsalsiz mücadeleyi, Yüce Türk Milleti her zaman minnetle anacak ve bizlere bıraktığınız mirasa sahip çıkacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta büyük devlet adamı, eşsiz lider gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken, tüm gazilerimizin bu anlamlı gününü kutlarız”  dedi.

HABERLER

Bakan Selçuk, Manisa'da incelemelerde bulundu
Heyelan çocuk parkını yuttu
Tekelioğlu'na Yeni Sondaj
ÇOCUKLARDA KLEPTOMANİ'YE DİKKAT!
TEMA Vakfı iklim için Kadın Liderleri destekliyor

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Heyelan çocuk parkını yuttu

Spor

Poyraz ve Kocaçeşmespor 3 puanı kaptılar

Spor

Bal'da Manisa derbisi

Eğitim

ÇOCUKLARDA KLEPTOMANİ'YE DİKKAT!

Güncel

TEMA Vakfı iklim için Kadın Liderleri destekliyor

Güncel

Tekelioğlu'na Yeni Sondaj

Spor

Salihlispor İl üçüncüsü oldu

Güncel

Bakan Selçuk, Manisa'da incelemelerde bulundu

Spor

Manisa Büyükşehir Belediyespor'dan 4 Gollü Galibiyet

Güncel

e-Çiftçi sistemi devrede