HABERLER

Güncel

Salihli’den 2 muhtara plaket

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 19 Ekim Muhtarlar Gününde Manisa il genelinde görev yapan muhtarları Manisa Polisevinde kabul etti. Tüm ilçe muhtarları katılırken Türkiye Muhtarlar Derneği Salihli Şubesi Başkanı Mehmet Güler ve yönetimi de katıldı.

Vali Güvençer’in konuklarını tek tek tokalaşarak karşıladığı, Manisa Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğü organizasyonu ile gerçekleşen programa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mümtaz Kahya, ilçe kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Erhan Can, İl Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, ilçe belediye başkanları, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, daire müdürleri ile il genelinde görev yapan muhtarlar katıldı.


    Programda ilk olarak Manisa Valiliği İdare ve Denetim Müdürlüğünce hazırlanan sunum izlendi. 
    Daha sonra Vali Mustafa Hakan Güvençer, 35 yılı aşkın süredir hizmet eden Salihli ilçesi Hacılı Mahalle Muhtarı Zeki Karatepe, Kırkağaç ilçesi Şair Eşref Mahalle Muhtarı Mehmet Avcı, Alaşehir ilçesi Dağarlar mahalle Muhtarı Süleyman Korkmaz ile 15 yıldır hizmet eden Gördes ilçesi Adnan Menderes Mahalle Muhtarı Seyyide Cenki ve Salihli ilçesi Aksoy Mahalle Muhtarı Nalan Teksar’a plaket takdim etti.
     Plaket sunumunun ardından konuşan Vali Güvençer Muhtarlar Gününü kutlayarak, “muhtarlık bir görev tanımı içerisinde bir isim kelime olmakla birlikte, özellikle bizim devlet kültürümüzde, aynı zamanda bir kavram. Bu kavramın içini hali hazırda sizler doldurduğunuz kadar, başlangıcından bugüne kadar, muhtarlığı bugünkü saygın konumuna taşıyan, aramızda bulunmayan, ahirete irtihal etmiş Türkiye’nin dört bir köşesinden muhtar kardeşlerim var. Muhtarlık kutlu bir görevdir, aynı zamanda vatan savunmasında, şehadet mertebesine eren muhtar arkadaşlarım, muhtar kardeşlerim, muhtar büyüklerimiz de var.  Onları da rahmetle yad edelim” dedi. 

 


   Vali Güvençer, “Büyükşehir Yasasından sonra özellikle doğrudan araç kullanmak, bütçe kullanmak, kaymakamlıklar marifetiyle bir şeyler üretmek konusunda ve köy ihtiyar meclisleri aracılığıyla kararlar alarak kendi başınıza bir şeyler üretmek konusunda zafiyete uğradınız ama bu oluşan zafiyeti denetim hizmet kurumları ve özellikle belediye başkanlıklarımız ve büyükşehir belediye başkanlığımız elden gelen imkanlar çerçevesinde telafi etmeye çalışıyorlar. Yüce gönüllülük gerekiyorsa, sabır gerekiyorsa, bazen haklı olduğunuz halde, yorulduğunuz halde boyun büküp rıza göstermek gerekiyor. Bu yönüyle de haddizatında yürekten kutlanmayı hak ediyorsunuz” şeklinde konuştu. 
 

Bozdağ Sportif Havacılık Ulubey Festivaline renk kattı
Salihli'de muhtarlara ''Hizmet İçi Eğitim'' semineri
Bisiklet tutkunları Salihli'de buluşuyor
Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Özcan Sezgin hayatını kaybetti
Merkez faiz kararını açıkladı Dolar 6 liraya dayandı

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

5 atı tüfekle vurup parçaladılar

Güncel

Aç kalan köpekler 45 koyun ve keçiyi telef etti

Güncel

Servis otobüsünü gelin arabası yaptı

Güncel

Kibariye ile festivalin coşkusu katlandı

Güncel

Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Özcan Sezgin hayatını kaybetti

Güncel

Beyaz altın Salihli'de toprakla buluşmaya başladı

Güncel

Salihli'nin efsane sporcuları Ahmet Baba'nın mutfağında anılarını tazelediler

Güncel

Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde “Girişimcilik ve Kanada” isimli söyleşi gerçekleşti

Güncel

Bisiklet tutkunları Salihli'de buluşuyor

Güncel

Mezun olacak öğrencilerin saç bakımı meslek öğrencilerinden

Güncel

“Bu toprakların her karışında ayrı bir kahramanlık öyküsü vardır”

Ekonomi

Merkez faiz kararını açıkladı Dolar 6 liraya dayandı