HABERLER

Güncel

Salihlili Hemşire Kongrede Manisa’yı temsil etti

26-28 Haziran 2019 tarihinde Eskişehir’de düzenlenen IdRc 2019 Uluslararası Afet ve Dirençlilik Kongresi’nde, Salihlili hemşire Emine Aktaş’ın da aralarında bulunduğu ekip IdRc 2019 Uluslararası Afet ve Dirençlilik Kongresi’nde Manisa’yı temsil ettiler.

    26-28 Haziran 2019 tarihinde Eskişehir’de düzenlenen IdRc 2019 Uluslararası Afet ve Dirençlilik Kongresi’nde, Manisa Sağlık Müdürlüğü Afetlerde Acil Sağlık Hizmetleri UMKE ARGE birimi; kongre bilim kurulu tarafından sunulması uygun görülen “Afetin Sağlık Kahramanları Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri Manisa UMKE Afet Deneyimleri” başlıklı sözel bildiri ve  “Hastanelerde Özel Gereksinimli Bireyler için Acil Durum ve Afet Yönetiminin Sağlıkta Kalite Standartları Açısından Değerlendirilmesi” başlıklı poster bildiri ile Manisa’yı temsil ettiler. 

Bu araştırmalar Uluslar arası kongre yayın kitabında 9836 ve 9783 bildiri numarasıyla yayınlandı. Araştırmaların danışmanlığını Manisa Celal Bayar Üniversitesi Temel Tıp Bilimleri öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mehmet İbrahim Tuğlu yürütmüş olup, araştırma ekibinde Manisa Sağlık Müdürlüğü Afetlerde Sağlık Hizmetleri biriminden Uzman Tülin Erel, Dr. Seval Koldaş, Salihli Devlet Hastanesi Acil Servisten Uzman Hemşire Emine Aktaş, Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesinden odiometrist Mesut Kazan ve Alaşehir Devlet Hastanesinden Laborant Emrah Güney yer aldılar. Manisa UMKE ARGE ekibini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

 

 

Salihli'nin mahallelerinde zorlu tütün kırımları devam ediyor
Özel Medigüneş Hastanesi gücüne güç katmaya devam ediyor
Salihli Güven'den örnek davranış
Manisa'da tasarruf dönemi
SEL-DER'den Kaymakam Sağlam'a ziyaret

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar