HABERLER

Güncel

Salihli’nin efsane sporcuları Ahmet Baba’nın mutfağında anılarını tazelediler

Bir zamanlar yeşil sahalarda fırtına gibi esen Yeni Salihlispor’da uzun yıllar aşçılık yapan Ahmet Çay ile o dönemin sporcuları Selman Türkgeldi, Adnan Mehmet Yirmibeş ve Cengiz İğneci 37 yıl sonra biraraya gelerek eski anılarını paylaştılar.

Türkiye 2.Ligi’nde mücadele ettiği yıllarda adından söz ettiren Y.Salihlispor’un uzun yıllar aşçılığını yapan ve günümüzde lokanta işleten Lokanta işleten 63 yaşındaki Ahmet Çay, efsane kadronun sporcularından Selman Türkgeldi, Adnan M.Yirmibeş ve Cengiz İğneci ile bir araya gelerek eski anılarını paylaştılar.

Zafer Mahallesi yeni pazaryerinin karşısında lokanta işleten sporcuların, yoksulların Ahmet Baba olarak hitap ettiği 63 yaşındaki Ahmet Çay, efsane kadronun sporcularından Selman Türkgeldi ve Adnan Mehmet Yirmibeş ilk kez buluştuklarını belirterek,” Yıllarca hizmet verdiğim değerlerle bir arada olmak o günleri yad etmek mutluluğun ta kendisi,her birini çok özlemişim”dedi.

 

Sporcuların ifadesiyle “Ahmet Baba” olarak anılan Ahmet Çay,” 1984-1985 futbol sezonunda dönemin Türkiye 2.Ligi takımlarından Y.Salihlispor’un efsane kadrosunda yer alan 25 sporcuya yemek hazırlamaya başladım. Dönemin Teknik Direktörleri Fevzi Zemzem, Necdet Zorluer ile Hikmet Şıktaşlılar, Selman Türk geldi, Adnan Mehmet Yirmibeş, Ahmet Akuygur, Halim Okta, Naci, Hürriyet, Kaleci Necat, Nasır, Kaptan Uğur gibi tanınmış sporcular ile çalıştım. Efsane kadroda yer alan sporculardan Kaptan Uğur Ütük, Muzaffer Uysal, Cengiz İğneci ve Kemal Sönmez (Kara Kemal) ile zaman zaman bir araya geliyoruz. Selman Türk geldi ve Adnan Mehmet Yirmibeş ile 37 yıl aradan sonra ilk kez buluştuk. Bu buluşmada 37 yılın özlemini giderdik”dedi.

 

Selman Türk geldi ve Adnan Mehmet Yirmi beş ise yaptıkları açıklamada,”1983-84 futbol sezonunda Salihli Madeni Sanatkârlar spor’un (Sanayi Spor)Manisa 1.Amatör Kümede şampiyon olup profesyonel lige çıktığı dönem kadrosunda yer aldık. Kulüplerin birleşmesiyle Y.Salihlispor ismini alan Kulübün efsane kadrosunda futbol yaşantımıza devam ettik. Türkiye 2.Ligi’nde mücadele ettiği her dönemde adından söz ettiren Y.Salihlispor efsane kadrosunun gönüllerin şampiyonu olduğu 1986 yılındaki Tarsus İdman Yurdu Erkutspor karşılaşmasını unutmak mümkün değil. Biz bugün Ahmet Baba’nın iş yerinde bir araya gelerek eski günleri yâd ettik. Bu buluşmaları geleneksel hale getirmek istiyoruz” dediler.

Salihli'de Jeoparklar için alan kılavuzu yetiştirilecek
Salihli'ye Gümrük Müdürlüğü müjdesi
Otomobille motosiklet çarpıştı: 1 ölü
Yırtılan aort damarı başarıyla onarıldı
İtfaiye ekipleri her duruma hazır

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

ŞİRKETLER ZORDA

Güncel

Otomobille motosiklet çarpıştı: 1 ölü

Güncel

Yeni Sanayi esnafı iftarda bir araya geldi

Güncel

Yırtılan aort damarı başarıyla onarıldı

Güncel

Terziler ve Tuhafiyeciler Odası iftar geleneğini sürdürdü

Güncel

Salihli'ye Gümrük Müdürlüğü müjdesi

Güncel

İtfaiye ekipleri her duruma hazır

Güncel

ÖZEL SALİHLİ DÜŞÜNÜR KOLEJİ ŞAMPİYONLARINDAN KAYMAKAM VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ'NE ZİYARET

Güncel

İş sağlığı ve güvenliği için toplandılar

Güncel

İl Genelinde Yağmursuyu Izgaraları Temizleniyor

Güncel

Harçlıklarının biriktirip Kızılay'a bağışladılar

Güncel

Salihli'de Jeoparklar için alan kılavuzu yetiştirilecek