HABERLER

Güncel

Salihli'nin mahallelerinde zorlu tütün kırımları devam ediyor

Salihli’ye bağlı Mahallelerde geçtiğimiz günlerde başlayan tütün hasadında üreticilerin zorlu tütün kırımları devam ediyor. Akşam saatlerinde tarlaya giren üreticiler, sabaha karşı tarladan çıkıyorlar.

Salihli'nin Durasıllı, Gökçeköy, Poyraz, Hacıhıdır, Kemer, Akören, Kırdamları mahallerinde tütün üreticilerinin zorlu mesaisi devam ediyor. Akşam saat 7'de tütün tarlasına giren üreticiler gece geç saatlere kadar tütün kırıyorlar. 1 kişinin gecede 14 ila15 kg'a kadar tütün kırabildiği hasatta üreticiler rekolteden memnun. Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, tütün üreticilerinin zorlu mesaisinde yanlarında olarak hasat hakkında bilgiler aldı. Üreticilerin sorunlarını da yerinde dinleyen Yalvaç, üreticinin her zaman yanlarında olduklarını belirtti. 

Salihli Ovasının genelinde 124 ve 128 cinsi tütün ekiminin yapıldığını belirten Salihli Ziraat Odası Başkanı Cem Yalvaç, Üretici rekolteden memnun. Dekarda 80 ile 110 kg arasında verim alınıyor. Şu an ki baz fiyat 24.75 TL olan tütün genelde anlasmalı firmalara satılıyor. Mevcut fiyatın ilerleyen zamanlarda düşürülmemesi için bizden destek bekleyen üreticilerimizin Ziraat Odası olarak her zaman arkasındayız." dedi. 

 

 

 

 

 

 

Salihli'nin mahallelerinde zorlu tütün kırımları devam ediyor
Özel Medigüneş Hastanesi gücüne güç katmaya devam ediyor
Salihli Güven'den örnek davranış
Manisa'da tasarruf dönemi
SEL-DER'den Kaymakam Sağlam'a ziyaret

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar