HABERLER

Güncel

Yarınlara Geç Kalmadan Salihli’de büyük alkış aldı

Salihli Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı kararıyla Salihli Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Salihli T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu, Salihli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Salihli Belediyesi 'nde çalışan personel ve gönüllü kişiler tarafından hazırlanan “Yarınlara Geç Kalmadan” isimli tiyatro oyunu Salihli'de ilk defa sahne aldı. İzleyiciler tarafından büyük ilgi gören oyununun sonunda izleyenler oyuncuları dakikalarca ayakta alkışladı.

Salihli Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı'nın kararları doğrultusunda Denetimli Serbestlik Müdürlüğü öncülüğünde hazırlanan "Hayatına Tiyatro" projesi kapsamında “Yarınlara Geç Kalmadan”  isimli tiyatro oyunu ilk sahnesini gerçekleştirdi.  Feyzullah Arslan'ın yazdığı ve Salihli Belediyesi Sanat Yönetmeni Alpay Erdoğmuş'un yönettiği tiyatro oyununa Salihli Kaymakamı Levent Kılıç, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Salihli Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Muhammet Hilmi Avan, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Manisa İl Emniyet Müdür Yardımcısı Altan Alkan, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, Salihli'de görev yapan Hakim ve Savcılar, Kurum Amirleri ve Okul Müdürleri ayrıca Hafsa Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri katılım gösterdi. Oyunun akşam gösterimine ise vatandaşlar tarafından yoğun ilgi vardı.

Projenin açılış konuşmasını yapan Salihli Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, “Bağımlılık ile mücadele ve farkındalık projesi kapsamında ilk olarak Ege Üniversitesi'nde öğretim üyesi olan  Psikolog Doktor Umut Yıldız ile iletişime geçerek, ilçemizdeki okullarda görev yapan öğretmen ve öğrenci velilerine yönelik uyuşturucu maddenin zararları, madde bağımlılığı, ile koruyucu ve önleyici tedbirler konularında ilçemizde toplam 51 okulda 600 kişiye ulaşarak 3 konferans düzenledik. Bu projenin öğrenci ayağı ve tamamlayıcısı konumunda olan “Hayatına Tiyatro” projesi için 1 yıllık emek sarf edildi. Biz bu oyunu kendi bünyemizdeki arkadaşlarımızla oynamak için hazırlıklar yaptık. Bugün ilk gösterimi yaparak sizlerin takdirlerine arz edeceğiz. Tiyatro bir insana mesaj vermenin en güçlü yollarındandır bu yüzden de bu yolu seçtik. Altında çok ciddi bir emek var.  Biz bu kapsamda ilçemizde ilk olarak 20 gösterim planlıyoruz. Bu gösterimler öğrencilerimize ve halka açık olacak. Arzu eden ve talep eden olursa diğer ilçelerimizde de çocuklarımızın ve halkımızın gösterimine sunmak istiyoruz” dedi.

Öğrencilere, uyuşturucu maddenin zararlarına yönelik farkındalık yaratılması ve bağımlılık konusunda koruyucu ve önleyici tedbirler geliştirilmesinin amaçlandığı oyun sonunda oyun yazarı Feyzullah Arslan adına Manisa İl Emniyet Müdürü Yardımcısı Altan Alkan’a Salihli Kaymakamı Levent Kılıç, sanat yönetmeni Alpay Erdoğmuş'a ise Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan tarafından plaketleri takdim edildi. Ayrıca oyunda yer alan oyuncular ile tiyatronun oluşmasında büyük emekleri olan Denetimli Serbestlik Müdürü Abdullah Yılmaz, Psikolog Cem Tığrak ve Sosyolog Alpay Aşkın'a teşekkür belgeleri verildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bozdağ Sportif Havacılık Ulubey Festivaline renk kattı
Salihli'de muhtarlara ''Hizmet İçi Eğitim'' semineri
Bisiklet tutkunları Salihli'de buluşuyor
Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Özcan Sezgin hayatını kaybetti
Merkez faiz kararını açıkladı Dolar 6 liraya dayandı

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

5 atı tüfekle vurup parçaladılar

Güncel

Aç kalan köpekler 45 koyun ve keçiyi telef etti

Güncel

Servis otobüsünü gelin arabası yaptı

Güncel

Kibariye ile festivalin coşkusu katlandı

Güncel

Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Özcan Sezgin hayatını kaybetti

Güncel

Beyaz altın Salihli'de toprakla buluşmaya başladı

Güncel

Salihli'nin efsane sporcuları Ahmet Baba'nın mutfağında anılarını tazelediler

Güncel

Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde “Girişimcilik ve Kanada” isimli söyleşi gerçekleşti

Güncel

Bisiklet tutkunları Salihli'de buluşuyor

Güncel

Mezun olacak öğrencilerin saç bakımı meslek öğrencilerinden

Güncel

“Bu toprakların her karışında ayrı bir kahramanlık öyküsü vardır”

Ekonomi

Merkez faiz kararını açıkladı Dolar 6 liraya dayandı