HABERLER

Siyaset

Mehmet Şanver CHP Salihli Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı

Avukat, öğretmen ve çiftçi olan Mehmet Şanver CHP Salihli Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

   Basın açıklaması yoluyla CHP’den Salihli Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıklayan Mehmet Şanver; “Salihlimiz’de Belediye Başkanımız Zafer Keskiner ve ekibi tarafından  başlatılan ve Belediye Başkanımız  Mustafa Uğur Okay ve ekibi tarafından başarıyla sürdürülen ve hiç kimseyi ötelemeyen ve her şey insan içindir anlayışını benimseyen; “ Sosyal Demokrat Belediyecilik” anlayışını… beş yıl önce bıraktığımız noktadan daha ileri taşıyarak,  Salihli halkına daha iyi  hizmetler sunabilme  duygu ve düşüncesiyle ; 2019 Mart  ayında ülkemizde yapılması beklenen yerel yönetimler seçiminde; üyesi bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden  Salihli belediye başkanlığı için aday adayı olduğumu tüm kamu oyu ile paylaşıyorum. Tüm Salihli halkına saygılar sunuyorum” dedi.

MEHMET ŞANVER  KİMDİR ?

     1953 yılında Salihli İlçesi Beylikli Köyü’nde (Mahallesinde) doğdu. Evli ve iki çocuk babası.İlköğrenimimi Beylikli İlkokulu’unda tamamladı. Çanakkale Öğretmen Okulu’na devam etti; ancak Gümüşhane Mareşal Fevzi Çakmak Öğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü Türkçe  Bölümü Akşam Programından mezun oldu. Anadolu Üniversitesi’nin düzenlediği lisans tamamlama programlarına devam ederek “Türk Dili ve Edebiyatı” Lisans programını da tamamladı. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi  Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.  20 yıl sınıf öğretmeni, 6 yıl Türkçe öğretmeni olmak üzere 26 yıl öğretmen olarak çalıştı. 2002 yılında öğretmenlikten emekli oldu. Manisa Barosu’na kayıtlı Salihli İlçesi’nde bulunan Karaman İş Merkezi’ndeki  bürosunda oğlu meslektaşı Avukat Umut Şanver ile birlikte serbest avukatlık görevini sürdürüyor.  “Hukuk Uyuşmazlıklarında Resmi Arabulucuk” belgesine  de sahip  bulunmakta. Salihli İlçesi Beylikli Mahallesi’nde bulunan arazilerinde üzüm ve zeytin üretimi yaparak tarımla da çok yakından ilgileniyor.  
  Öğretmenlikten emekli olduktan sonra Cumhuriyet Halk Partisi Salihli İlçe örgütü ne üye oldu. Partiyi temsilen 2 dönem “İlçe seçim kurulu” üyeliğini yürüttü. Salihli CHP İlçe örgütünde  2 dönem “yönetim kurulu” üyeliği yaptı. 2011 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nin yetkili kurullarınca, Salihli ilçe başkanlığı görevine atandı. İlçe Başkanlık görevini olağan kongreye kadar yaklaşık 17 ay yürüttü. 2014 yılında yapılan mahalli seçimlerde Salihli Belediyesi meclis üyeliğine seçildi. Salihli Belediyesi bünyesinde halen ,    “Hukuk ve Tarifeler”     komisyon çalışmalarında partisini temsil ediyor.

Özel Salihli Düşünür Koleji Tiyatro Kulübü öğrencilerinden “Bir komedi gecesi”
Kumar operasyonu
Yeni askerlik sisteminde detayları açıklandı
2 bin 157 metrede ekmeğini kardan çıkartıyor
Güneş gözlüğü seçerken dikkat

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

CHP'li Belediye Başkan Yardımcısına saldırı

Güncel

Erkenci kirazda hasat başladı tescilli kiraz gün sayıyor

Güncel

2 bin 157 metrede ekmeğini kardan çıkartıyor

Güncel

Eski Cami Mahallesi sakinleri iftarı birlikte yaptılar

Güncel

Polisten zehir tacirlerine geçit yok: 7 gözaltı

Güncel

Kablo hırsızları jandarmadan kaçamadı

Güncel

Bir yılın emeği eserler görücüye çıktı

Güncel

Yeni askerlik sisteminde detayları açıklandı

Güncel

Hafsa Sultan'da yılsonu sergisi

Güncel

Çirkin saldırıya kınama

Sağlık

Güneş gözlüğü seçerken dikkat

Güncel

Kumar operasyonu