HABERLER

Spor

Salihlili dağcılar 19 Mayıs'ı Torosların zirvesinde kutladı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta, dış temsilciliklerde ve KKTC'de törenlerle kutlandı. Salihli'de düzenlenen törenle kutlanan 19 Mayıs'da Salihli dağcılar milli mücadelenin 100.'cü yılını Torosların zirvesine tırmanarak kutladı.

Salihli'de her hafta düzenli olarak doğa yürüyüşlerini gerçekleştiren Sardes Doğa Sporları Kulübü (Sardok), üyesi dağcılar ve trekkingcilerden oluşan 18 kişilik sporcu ekip, 19 Mayıs'ta düzenlenen "Ata'ya Saygı Tırmanışına" katıldılar. Salihlili dağcılar, milli mücadelenin 100.'cü yılını Torosların zirvesine tırmanarak kutladı. İniş ve çıkış zaman zaman yüzde 61 eğimli olan parkurda yürüyüşün ardından ekip, 3 bin 86 rakıma ulaştı. Batı Torosların (Beydağları) en yüksek noktası olan (3086 m ) Kızlar Sivrisi’ne ulaşan Salihlili dağcılar zirveye varmanın mutluluğunu tırmanışa katılan diğer dağcı sporcularla Türk bayrağı açarak kutladılar.

Tozluca kamp alanından başladıkları tırmanışı 3 bin 86 metre zirvede tamamlayarak Akdeniz’i uçsuz bucaksız izlemenin keyfini yaşayan Sardok üyeleri aynı zamanda ekip olarak ilk defa 3086 m tırmanışı gerçekleştirmenin de mutluluğunu yaşadı. Yürüyüş sonrası soayal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Sardok üyeleri, "100. Yıl kutlamasına yakışan güzel ve anlamlı etkinliği düzenleyen Zirve Dağcılık Kulübü genel başkanı sayın Orhan Kozan’a, Fethiye Zirve Dağcılık Kulübünden Rehberliğimizi yapan Süleyman Çelik ve artçı Dilaver Ercan’a, Anlamlı programa  katılan üyelerimize Sardok yönetimine ve tırmanışa katılan bütün dağcılık kulüplerine  teşekkür ederiz." ifadelerine yer verdi. 

 

 

 

Salihli'deki tarım arazilerinde hasar tespit çalışmaları sürüyor
Ygs sonrası ihtiyaç sahibi öğrenciler için kalem topladılar
Meteorolojiden Salihli ve Bölgesi için yağış uyarısı
Kale ağlarına takılan köpeği itfaiye kurtardı
FABRİKA MÜDÜRÜ İLANI

SPOR HABERLERİ

En Çok Okunanlar

Güncel

Ana boru patladı, mahalle su altında kaldı

Güncel

Dere taştı sel suları 2 traktörü sürükledi

Güncel

Salihli'de elektrik kesintisi uygulanacak

Güncel

FABRİKA MÜDÜRÜ İLANI

Güncel

ADALA NERGİS DEMET ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN YENİ BİR ESER: "KURBAĞA İKİ ATLADI BEN ÜÇ ATLADIM"

Güncel

Salihli'nin İçme Suyu Kaynakları Kontrol Edildi

Güncel

Meteorolojiden Salihli ve Bölgesi için yağış uyarısı

Sağlık

112 çalışanlarına darp

Güncel

Salihli TSO'da Halkbank'ın “İvme Kredisi” anlatıldı

Güncel

Güzergah saatlerine uymayan halk otobüslerine ceza

Güncel

Salihli Ovasında Buğday Hasadı Başladı

Güncel

Ygs sonrası ihtiyaç sahibi öğrenciler için kalem topladılar